„Poznaj, zwiedzaj, smakuj” - Działaj Lokalnie 2024
„Poznaj, zwiedzaj, smakuj” - Działaj Lokalnie 2024

czwartek, 27 czerwca 2024

Mamy przyjemność ogłosić, że Grupa Nieformalna „Kulturalni.pl” działająca pod patronatem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bornem Sulinowie otrzymała dotację w ramach konkursu grantowego „Działaj Lokalnie 2024” - przedsięwzięcia Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Sieć Ośrodków Działaj Lokalnie.

Już niedługo zaczniemy przygotowania do projektu „Poznaj, zwiedzaj, smakuj”, który jest kontynuacją przeglądu kultur państw Europy. W tym roku skoncentrujemy się na „Jubileuszu Wolnej Polski” - niezwykle istotnej inicjatywie, która upamiętnia 20. rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. W ramach podejmowanych działań zaprezentowane zostaną przede wszystkim tradycje i dorobek kulturalny Belgii, państwa, w którym mieszczą się najważniejsze dla Unii Europejskiej instytucje.

 

Projekt polega na zrealizowaniu cyklu spotkań dla mieszkańców miasta i gminy Borne Sulinowo. Zorganizowane zostaną zajęcia rękodzielnicze i kulinarne, w trakcie których zaprezentujemy smaki Belgii. Uroczyste zakończenie projektu odbędzie się podczas wieczoru belgijskiego połączonego z koncertem saksofonowym!

Ciasteczka

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług czy statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.