Literacki kalejdoskop / Bursztynowa dziewczyna. Anna Jantar we wspomnieniach
Literacki kalejdoskop / Bursztynowa dziewczyna. Anna Jantar we wspomnieniach

poniedziałek, 1 lipca 2024

Książka Marioli Pryzwan jest niezwykle intensywnym doznaniem biograficznym, zbudowanym ze wspomnień. Czytając mamy wrażenie, że to reportaż o życiu kobiety, piosenkarki i matki. Wypowiedzi ludzi związanych z nią prywatnie i współtworzących muzykę, budują bardzo wiarygodny obraz ikony polskiej popkultury. Książka stworzona jest z wyczuciem. Opisuje punkt widzenia wielu osób. Nie jest jednostronną wizją.

Podczas czytania kolejnych wspomnień nie dostrzega się zbędnych powtórzeń ani przesytu treści. Każde istotne wydarzenie przedstawione jest przez pryzmat kolejnych osób, które budują pewną opowieść i tworzą zupełnie odrębną historię na dany temat.

 

Anna Jantar jako bohaterka jest ciepłą kobietą, posiadającą wiele pozytywnych cech. Bywa wzorem skromności i piękna, a także niebywałego talentu. Cenne są opinie, które przedstawiają ją jako kobietę dbającą o siebie, czasem przesadnie; jako zagubioną matkę, przeżywającą każdą rozłąkę; jako poszukującą wokalistkę, popełniającą kolejne utwory, niekoniecznie spełniające jej wewnętrzne aspiracje.

 

Książka wzbogacona jest przepięknymi fotografiami, które obrazują stroje tamtych czasów.

Ciasteczka

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług czy statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.