Co to była za noc!
Co to była za noc!

wtorek, 25 czerwca 2024

21 czerwca 2024 roku nasza biblioteka zamieniła się w miejsce pełne tajemnic i przygód, gdyż zaprosiliśmy dzieci na „Noc odkrywców”.

Pierwszą przygodą było wspólne kibicowanie naszym piłkarzom w meczu Polska - Austria podczas Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Do tego stworzyliśmy specjalną strefę kibica z piłkarskimi gadżetami i przekąskami. Następnie zorganizowaliśmy wieczorną wyprawę po mieście w celu poznawania ciekawych miejsc i nieznanych zakątków na podstawie zdjęć. Wszystkie dzieci wyśmienicie poradziły sobie z zadaniem. Po powrocie przyrządziliśmy kolację z grillowaną kiełbaską.

 

Mimo, że rok szkolny się zakończył postawiliśmy na odkrywanie tajemnic nauki za pomocą eksperymentów i doświadczeń. Ponownie gościliśmy pana Pawła Marchela, który po raz kolejny przygotowując serię eksperymentów udowodnił, że świat nie jest skomplikowany. Wykorzystując domowe składniki: wodę, papier, balony, puszki i wiele innych, pokazał dzieciom balonowy szaszłyk czy stojącą na kancie puszkę. Ostatnią przygodą była nocna dyskoteka. Półmrok i ciepłe światło kolorowej lampy stworzyły przytulną atmosferę do wspólnego tańca i śpiewania. Mimo późnej pory, nikt nie czuł się zmęczony. Dzieci pełne energii, cieszyły się nowymi przyjaźniami. Na drugi dzień zjedliśmy śniadanie i rozeszliśmy się do domów.

 

Celem „Nocy odkrywców” była przede wszystkim promocja czytelnictwa, popularyzacja nauki i rozwijanie ciekawości świata. Wydarzenie miało zachęcać dzieci do odkrywania nowych pasji, zdobywania wiedzy w sposób przyjemny oraz integracji wokół biblioteki, jako miejsca kultury i nauki. Wszystkie te aktywności sprawiły, że nasza biblioteka tętniła życiem. Dziękujemy panu Pawłowi za ciekawe doświadczenia i pomysły na przyszłość!

Ciasteczka

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług czy statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.