Wydarzenia
Listopad 2018
P W Ś C P S N
« Wrz    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Archiwum

Dożynki powiatowo-gminne w Grzmiącej

Uroczysty korowód dożynkowy z kościoła przemaszerował na miejscowy stadion. Tuż potem zespół „Swojacy” z Sitna oraz starości przekazali chleb władzom powiatu i gminy. Co ciekawe, zostaliśmy wyróżnieni!

więcej … »

„Borneńskie Podlotki” na Dożynkach 2018 w Łącznie

15.09.2018 r. zespół „Borneńskie Podlotki” wystąpił na dożynkowej scenie w Łącznie. Miłą niespodzianką była uczta kulinarna z dwóch dzików. Wystąpiły też miejscowe zespoły sportowe i rozrywkowe. Gwiazdą wieczoru był zespół „FAJTERS”.

więcej … »

Targi Chleba i Miodu 2018

W niedzielę 2 września odbyły się kolejne już Targi Chleba i Miodu – oczywiście przy muzyce zespołów miejscowych. Oprócz smakołyków były różnego rodzaju stoiska z przetworami, rękodziełem artystycznym i ludowym, chlebami, miodami oraz ozdobami.

więcej … »

XIV Festiwal Piosenki Żołnierskiej w DPSie

Kolejna już XIV edycja Festiwalu Piosenki Żołnierskiej, w którym udział wzięło 26 zespołów reprezentujących Domy Pomocy Społecznej, Kluby Seniora oraz lokalne zespoły. Byliśmy też tam i my…

więcej … »

II Biesiada Letnia w Bornem Sulinowie

II Biesiada Letnia w Bornem Sulinowie już za nami – staje się ona tradycją corocznych imprez na wolnym powietrzu. Zagrali i zaśpiewali: „Spocznij”, „Stokrotki”, „Swojacy”, „Wrzosy”, „Pasjonatki”, duet „Esko”, „Borneńskie Podlotki”, duet „Karo” oraz „K2 i Przyjaciele”. Gościem specjalnym był występ zespołu „VOLODJA”.

więcej … »

IV Szczecineckie Spotkanie z Folklorem

W niedzielne popołudnie już kolejny raz odbyło się Szczecineckie Spotkanie z Folklorem, przegląd miał formę konkursu. Wyniki prezentują się następująco: I miejsce – Zespół „Darskowiacy”, II miejsce – Zespół „Podlotki”, III miejsce – Zespół „Serenada”. Wyróżnienie otrzymał zespół „Jagody”, a gospodarzem wydarzenia była grupa „Swojacy”.

więcej … »

Przegląd Piosenki Kresowej w DPSie

Dom Pomocy Społecznej i Stowarzyszenie „Wyprzedzić Czas” zorganizowały „Przegląd Piosenki Kresowej”. Uczestnicy to przedstawiciele Domów Pomocy i Środowiskowych Klubów Seniora oraz zespoły „Jarzębiny” z Jelenina i my „Borneńskie Podlotki”.

więcej … »

III Seniorski Przegląd Zespołów w Czaplinku

Przegląd ten objął swym patronatem burmistrz Czaplinka Adam Kośmider, który serdecznie powitał 18 zespołów, wśród których byli przedstawiciele naszej gminy: „Borneńskie Podlotki”, „Duet Elżbieta i Krzysztof”, „Spocznij”. Zachwycał wielobarwny repertuar sprawiający wiele radości artystom i publiczności. Towarzyszył temu wszystkiemu dyrektor CzOKu – Marcin Naruszewicz. Wyniki prezentują się następująco: I miejsce (1000 zł) – Zespół „Marianki”, II miejsce (700 zł) – Zespół „Darskowiacy”, III miejsce (400 zł) – Zespół „Uśmiech”. Wyróżnienie otrzymały zespoły „Sami Swoi” oraz „Spocznij”.

więcej … »

VIII Wiosenny Piknik Folk w Jeleniu

26 maja 2018 roku do Jelenia zjechało wiele Zespołów Śpiewaczych i Kapel Ludowych z całego naszego regionu. Wspaniały wiosenny piknik, pełen barw muzyki i ludowych atrakcji, byliśmy tam też, popatrzcie i posłuchajcie!

więcej … »

Borneńska Majówka 2018

Tym razem nie było głównego przemarszu ulicami naszego miasta. Festyn majowy kolejny już raz odbył się przy pensjonacie PRL. Towarzyszyły mu liczne występy artystyczno-rozrywkowe, zobaczcie sami…

więcej … »


Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie