Wydarzenia
Grudzień 2017
P W Ś C P S N
« Wrz    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archiwum

Dożynki powiatowo-gminne w Juchowie

Tegoroczne Święto Plonów odbyło się w Juchowie, zorganizowało je Starostwo Powiatowe w Szczecinku i Urząd Miejski w Bornem Sulinowie. Barwny korowód poprowadził Szwadron Kawalerii Ziemi Szczecineckiej na boisko, gdzie odbył się również tradycyjny element Święta Plonów. Uczestniczyliśmy też tam, popatrzcie i posłuchajcie!

więcej … »

Pożegnanie lata w DPSie w Dębnie

Na zaproszenie dyrekcji i pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Dębnie uczestniczyliśmy w pięknej pałacowo-parkowej imprezie „Pożegnanie lata 2017”. Były konkursy, wystawy, tańce oraz zaproszeni goście, a także coś smacznego dla podniebienia. Gorzej było z pogodą i cała impreza odbyła się w pomieszczeniach pięknego pałacu.

więcej … »

Targi Chleba i Miodu 2017

To impreza już cykliczna, promująca nasze leśne miasteczko. Z tej okazji przyjechało do nas wielu wytwórców różnych profesji. Można było kupić smakołyki dla podniebienia oraz wiele innych ciekawych wytworów rękodzielniczych. Imprezie towarzyszyły występy ludowych zespołów i zaproszonych gości ze Szczecina.

więcej … »

I Biesiada Letnia w Bornem Sulinowie

Impreza biesiadna została zorganizowana przy Pensjonacie ANI. Była integracją społeczności lokalnej przy muzyce oraz wspólnym śpiewaniu pieśni biesiadnych i ludowych w wykonaniu zespołów: Jarzębiny, Stokrotki, Borneńskie Wrzosy, Spocznij, Borneńskie Podlotki oraz gość specjalny zespół Swojacy z Sitna. Do tańca zaśpiewali i zagrali także Kazimierz Nowak na gitarze, Kazimierz Fabiszewski na saksofonie i Tadeusz Kulicki na skrzypcach. Imprezę prowadzili profesjonalnie Roman Sokulski, który też przygrywał na akordeonie i Stanisław Bartoszewicz. Do zobaczenia w przyszłym roku!

więcej … »

III Szczecineckie Spotkanie z Folklorem

2DSC08860

Już po raz trzeci odbyło się folkowe granie nad jeziorem Trzesiecko, tym razem w centralnej części parku z muszlą koncertową. Wystąpiło 17 zespołów z całego regionu. W rywalizacji zwyciężył zespół „Swaty” z Będzina, drugie miejsce „Dąbrowiacy” z Rusinowa, a trzecie „Sami Swoi” z Żabinka. Gościem specjalnym była grupa „Kurna Chata” z Ustronia Morskiego, my też tam uczestniczyliśmy.

więcej … »

II Seniorski Przegląd Zespołów w Czaplinku

2DSC08860

To niezwykłe spotkanie już drugi raz organizowane jest przez PZERiI Czaplinek. W konkursie wzięło udział 14 zespołów, zaprezentowały wachlarz pieśni – od folkowych do biesiadnych. Gratulujemy wszystkim zespołom!

więcej … »

Powiatowy Dzień Dziecka w Szczecinku

2DSC08860Nad jeziorem Trzesiecko 3 czerwca 2017 roku odbył się wielki piknik z okazji święta wszystkich dzieci. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, które umiliły najmłodszym i ich rodzinom spędzanie czasu.

więcej … »

Wiosenny Piknik Folk w Jeleniu

2DSC08860Tego dnia przy Szkole Podstawowej w Jeleniu odbył się już VII Wiosenny Piknik Folk. Zjechały zespoły z różnych stron naszego regionu. Gościem specjalnym był zespół z Estonii „Tammiku Segaansambel”.

więcej … »

„Borne nasze Borne”

2DSC08860W Budynku Kulturalno-Oświatowym odbył się spektakl słowno-muzyczny o naszym mieście pt. „Borne nasze Borne”. Zaprezentowano dobytek grup zajmujących się kulturą, zespołów śpiewających z całej gminy, malarzy, twórców i seniorów z różnych klubów. W programie uwzględniono także Święto Flagi Polskiej. Scenariusz opracowała i spektakl prowadziła Barbara Wybranowska.

więcej … »

Happening 1-majowy

2DSC08860Już po raz dziesiąty w godzinach popołudniowych przemaszerował pochód 1-majowy ulicami miasta do pensjonatu „PRL”, gdzie do późnych godzin wieczornych trwał festyn kulturalno-rozrywkowy.

więcej … »


Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie