Wydarzenia
Wrzesień 2018
P W Ś C P S N
« Cze    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Archiwum

III Seniorski Przegląd Zespołów w Czaplinku

Przegląd ten objął swym patronatem burmistrz Czaplinka Adam Kośmider, który serdecznie powitał 18 zespołów, wśród których byli przedstawiciele naszej gminy: „Borneńskie Podlotki”, „Duet Elżbieta i Krzysztof”, „Spocznij”. Zachwycał wielobarwny repertuar sprawiający wiele radości artystom i publiczności. Towarzyszył temu wszystkiemu dyrektor CzOKu – Marcin Naruszewicz. Wyniki prezentują się następująco: I miejsce (1000 zł) – Zespół „Marianki”, II miejsce (700 zł) – Zespół „Darskowiacy”, III miejsce (400 zł) – Zespół „Uśmiech”. Wyróżnienie otrzymały zespoły „Sami Swoi” oraz „Spocznij”.

więcej … »

VIII Wiosenny Piknik Folk w Jeleniu

26 maja 2018 roku do Jelenia zjechało wiele Zespołów Śpiewaczych i Kapel Ludowych z całego naszego regionu. Wspaniały wiosenny piknik, pełen barw muzyki i ludowych atrakcji, byliśmy tam też, popatrzcie i posłuchajcie!

więcej … »

Borneńska Majówka 2018

Tym razem nie było głównego przemarszu ulicami naszego miasta. Festyn majowy kolejny już raz odbył się przy pensjonacie PRL. Towarzyszyły mu liczne występy artystyczno-rozrywkowe, zobaczcie sami…

więcej … »

Miejskie Obchody Dnia Kobiet

Impreza coroczna już dla wszystkich mieszkanek Bornego Sulinowa zorganizowana w auli BKO tętniła śpiewem, życzeniami, pięknymi kwiatkami, serwisem kawowym, pysznym ciastem i lampką szampana. Wszystko to zawdzięczamy wspólnej pracy wielu organizacji i instytucji z naszego miasta!

więcej … »

IV Ludowy Przegląd Kolęd i Pastorałek

W tym dniu w szczecineckim kinie Wolność rozpoczął się już kolejny IV Ludowy Przegląd Kolęd i Pastorałek. Na scenie zaprezentowało się 14 zespołów z naszego regionu. Pierwsze miejsce przypadło zespołowi „Serenada” z Czarnego, drugie miejsce zajął zespół „Pasjonatki” ze Szczecinka, a trzecie miejsce otrzymaliśmy my, czyli „Borneńskie Podlotki” z Bornego Sulinowa. Wyróżnienie powędrowało do grupy „Jarzębiny” ze Świeszyna. Gratulujemy wszystkim i do zobaczenia w przyszłym roku!

więcej … »

Kiermasz Świąteczny „Pierniczki Reni”

W świątecznym otoczeniu i nastroju Miejska Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury i Rekreacji przy współudziale innych zorganizowali piękny „Kiermasz Świąteczny”. Prezentowano różne produkty, od miodów do dań kuchni polskiej czy ozdób choinkowych. Była też piękna choinka, a także występy zespołów sportowych i wokalno-muzyczno-ludowych.

więcej … »

Jesienna Biesiada Towarzystwa Przyjaciół Lasu w Gwdzie Wielkiej

1 grudnia 2017 roku mieliśmy okazję gościć na Jesiennej Biesiadzie Towarzystwa Przyjaciół Lasu w Gwdzie Wielkiej. Na samym początku zaprezentowano informację związaną z 10leciem działalności koła TPL, następnie wysłuchaliśmy prelekcji na temat występowania i ochrony bobrów europejskich oraz skutków huraganu stulecia w Polsce. Później odbyła się degustacja darów lasu i występ naszego zespołu!

więcej … »

Andrzejkowy Turniej Karciano-Szachowo-Warcabowy w Bornem Sulinowie

W piątek 24 listopada 2017 roku Stowarzyszenie „Wyprzedzić czas” zorganizowało imprezę sportowo-integracyjną w DPSie pn. „Andrzejkowy Turniej Karciano-Szachowo-Warcabowy”. W spotkaniu tym udział wzięło 50 osób: mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej, seniorzy z Klubu Aktywnego Seniora „AS” oraz zespół Borneńskie Podlotki.

więcej … »

Dożynki powiatowo-gminne w Juchowie

Tegoroczne Święto Plonów odbyło się w Juchowie, zorganizowało je Starostwo Powiatowe w Szczecinku i Urząd Miejski w Bornem Sulinowie. Barwny korowód poprowadził Szwadron Kawalerii Ziemi Szczecineckiej na boisko, gdzie odbył się również tradycyjny element Święta Plonów. Uczestniczyliśmy też tam, popatrzcie i posłuchajcie!

więcej … »

Pożegnanie lata w DPSie w Dębnie

Na zaproszenie dyrekcji i pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Dębnie uczestniczyliśmy w pięknej pałacowo-parkowej imprezie „Pożegnanie lata 2017”. Były konkursy, wystawy, tańce oraz zaproszeni goście, a także coś smacznego dla podniebienia. Gorzej było z pogodą i cała impreza odbyła się w pomieszczeniach pięknego pałacu.

więcej … »


Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie