Wydarzenia
Maj 2018
P W Ś C P S N
« Mar    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Archiwum

Borneńska Majówka 2018

Tym razem nie było głównego przemarszu ulicami naszego miasta. Festyn majowy kolejny już raz odbył się przy pensjonacie PRL. Towarzyszyły mu liczne występy artystyczno-rozrywkowe, zobaczcie sami…

więcej … »

Miejskie Obchody Dnia Kobiet

Impreza coroczna już dla wszystkich mieszkanek Bornego Sulinowa zorganizowana w auli BKO tętniła śpiewem, życzeniami, pięknymi kwiatkami, serwisem kawowym, pysznym ciastem i lampką szampana. Wszystko to zawdzięczamy wspólnej pracy wielu organizacji i instytucji z naszego miasta!

więcej … »

IV Ludowy Przegląd Kolęd i Pastorałek

W tym dniu w szczecineckim kinie Wolność rozpoczął się już kolejny IV Ludowy Przegląd Kolęd i Pastorałek. Na scenie zaprezentowało się 14 zespołów z naszego regionu. Pierwsze miejsce przypadło zespołowi „Serenada” z Czarnego, drugie miejsce zajął zespół „Pasjonatki” ze Szczecinka, a trzecie miejsce otrzymaliśmy my, czyli „Borneńskie Podlotki” z Bornego Sulinowa. Wyróżnienie powędrowało do grupy „Jarzębiny” ze Świeszyna. Gratulujemy wszystkim i do zobaczenia w przyszłym roku!

więcej … »

Kiermasz Świąteczny „Pierniczki Reni”

W świątecznym otoczeniu i nastroju Miejska Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury i Rekreacji przy współudziale innych zorganizowali piękny „Kiermasz Świąteczny”. Prezentowano różne produkty, od miodów do dań kuchni polskiej czy ozdób choinkowych. Była też piękna choinka, a także występy zespołów sportowych i wokalno-muzyczno-ludowych.

więcej … »

Jesienna Biesiada Towarzystwa Przyjaciół Lasu w Gwdzie Wielkiej

1 grudnia 2017 roku mieliśmy okazję gościć na Jesiennej Biesiadzie Towarzystwa Przyjaciół Lasu w Gwdzie Wielkiej. Na samym początku zaprezentowano informację związaną z 10leciem działalności koła TPL, następnie wysłuchaliśmy prelekcji na temat występowania i ochrony bobrów europejskich oraz skutków huraganu stulecia w Polsce. Później odbyła się degustacja darów lasu i występ naszego zespołu!

więcej … »

Andrzejkowy Turniej Karciano-Szachowo-Warcabowy w Bornem Sulinowie

W piątek 24 listopada 2017 roku Stowarzyszenie „Wyprzedzić czas” zorganizowało imprezę sportowo-integracyjną w DPSie pn. „Andrzejkowy Turniej Karciano-Szachowo-Warcabowy”. W spotkaniu tym udział wzięło 50 osób: mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej, seniorzy z Klubu Aktywnego Seniora „AS” oraz zespół Borneńskie Podlotki.

więcej … »

Dożynki powiatowo-gminne w Juchowie

Tegoroczne Święto Plonów odbyło się w Juchowie, zorganizowało je Starostwo Powiatowe w Szczecinku i Urząd Miejski w Bornem Sulinowie. Barwny korowód poprowadził Szwadron Kawalerii Ziemi Szczecineckiej na boisko, gdzie odbył się również tradycyjny element Święta Plonów. Uczestniczyliśmy też tam, popatrzcie i posłuchajcie!

więcej … »

Pożegnanie lata w DPSie w Dębnie

Na zaproszenie dyrekcji i pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Dębnie uczestniczyliśmy w pięknej pałacowo-parkowej imprezie „Pożegnanie lata 2017”. Były konkursy, wystawy, tańce oraz zaproszeni goście, a także coś smacznego dla podniebienia. Gorzej było z pogodą i cała impreza odbyła się w pomieszczeniach pięknego pałacu.

więcej … »

Targi Chleba i Miodu 2017

To impreza już cykliczna, promująca nasze leśne miasteczko. Z tej okazji przyjechało do nas wielu wytwórców różnych profesji. Można było kupić smakołyki dla podniebienia oraz wiele innych ciekawych wytworów rękodzielniczych. Imprezie towarzyszyły występy ludowych zespołów i zaproszonych gości ze Szczecina.

więcej … »

I Biesiada Letnia w Bornem Sulinowie

Impreza biesiadna została zorganizowana przy Pensjonacie ANI. Była integracją społeczności lokalnej przy muzyce oraz wspólnym śpiewaniu pieśni biesiadnych i ludowych w wykonaniu zespołów: Jarzębiny, Stokrotki, Borneńskie Wrzosy, Spocznij, Borneńskie Podlotki oraz gość specjalny zespół Swojacy z Sitna. Do tańca zaśpiewali i zagrali także Kazimierz Nowak na gitarze, Kazimierz Fabiszewski na saksofonie i Tadeusz Kulicki na skrzypcach. Imprezę prowadzili profesjonalnie Roman Sokulski, który też przygrywał na akordeonie i Stanisław Bartoszewicz. Do zobaczenia w przyszłym roku!

więcej … »


Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie