Wydarzenia
Marzec 2018
P W Ś C P S N
« Sty    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Archiwum

IV Ludowy Przegląd Kolęd i Pastorałek

W tym dniu w szczecineckim kinie Wolność rozpoczął się już kolejny IV Ludowy Przegląd Kolęd i Pastorałek. Na scenie zaprezentowało się 14 zespołów z naszego regionu. Pierwsze miejsce przypadło zespołowi „Serenada” z Czarnego, drugie miejsce zajął zespół „Pasjonatki” ze Szczecinka, a trzecie miejsce otrzymaliśmy my, czyli „Borneńskie Podlotki” z Bornego Sulinowa. Wyróżnienie powędrowało do grupy „Jarzębiny” ze Świeszyna. Gratulujemy wszystkim i do zobaczenia w przyszłym roku!

więcej … »

Kiermasz Świąteczny „Pierniczki Reni”

W świątecznym otoczeniu i nastroju Miejska Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury i Rekreacji przy współudziale innych zorganizowali piękny „Kiermasz Świąteczny”. Prezentowano różne produkty, od miodów do dań kuchni polskiej czy ozdób choinkowych. Była też piękna choinka, a także występy zespołów sportowych i wokalno-muzyczno-ludowych.

więcej … »

Jesienna Biesiada Towarzystwa Przyjaciół Lasu w Gwdzie Wielkiej

1 grudnia 2017 roku mieliśmy okazję gościć na Jesiennej Biesiadzie Towarzystwa Przyjaciół Lasu w Gwdzie Wielkiej. Na samym początku zaprezentowano informację związaną z 10leciem działalności koła TPL, następnie wysłuchaliśmy prelekcji na temat występowania i ochrony bobrów europejskich oraz skutków huraganu stulecia w Polsce. Później odbyła się degustacja darów lasu i występ naszego zespołu!

więcej … »

Andrzejkowy Turniej Karciano-Szachowo-Warcabowy w Bornem Sulinowie

W piątek 24 listopada 2017 roku Stowarzyszenie „Wyprzedzić czas” zorganizowało imprezę sportowo-integracyjną w DPSie pn. „Andrzejkowy Turniej Karciano-Szachowo-Warcabowy”. W spotkaniu tym udział wzięło 50 osób: mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej, seniorzy z Klubu Aktywnego Seniora „AS” oraz zespół Borneńskie Podlotki.

więcej … »

Dożynki powiatowo-gminne w Juchowie

Tegoroczne Święto Plonów odbyło się w Juchowie, zorganizowało je Starostwo Powiatowe w Szczecinku i Urząd Miejski w Bornem Sulinowie. Barwny korowód poprowadził Szwadron Kawalerii Ziemi Szczecineckiej na boisko, gdzie odbył się również tradycyjny element Święta Plonów. Uczestniczyliśmy też tam, popatrzcie i posłuchajcie!

więcej … »

Pożegnanie lata w DPSie w Dębnie

Na zaproszenie dyrekcji i pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Dębnie uczestniczyliśmy w pięknej pałacowo-parkowej imprezie „Pożegnanie lata 2017”. Były konkursy, wystawy, tańce oraz zaproszeni goście, a także coś smacznego dla podniebienia. Gorzej było z pogodą i cała impreza odbyła się w pomieszczeniach pięknego pałacu.

więcej … »

Targi Chleba i Miodu 2017

To impreza już cykliczna, promująca nasze leśne miasteczko. Z tej okazji przyjechało do nas wielu wytwórców różnych profesji. Można było kupić smakołyki dla podniebienia oraz wiele innych ciekawych wytworów rękodzielniczych. Imprezie towarzyszyły występy ludowych zespołów i zaproszonych gości ze Szczecina.

więcej … »

I Biesiada Letnia w Bornem Sulinowie

Impreza biesiadna została zorganizowana przy Pensjonacie ANI. Była integracją społeczności lokalnej przy muzyce oraz wspólnym śpiewaniu pieśni biesiadnych i ludowych w wykonaniu zespołów: Jarzębiny, Stokrotki, Borneńskie Wrzosy, Spocznij, Borneńskie Podlotki oraz gość specjalny zespół Swojacy z Sitna. Do tańca zaśpiewali i zagrali także Kazimierz Nowak na gitarze, Kazimierz Fabiszewski na saksofonie i Tadeusz Kulicki na skrzypcach. Imprezę prowadzili profesjonalnie Roman Sokulski, który też przygrywał na akordeonie i Stanisław Bartoszewicz. Do zobaczenia w przyszłym roku!

więcej … »

III Szczecineckie Spotkanie z Folklorem

2DSC08860

Już po raz trzeci odbyło się folkowe granie nad jeziorem Trzesiecko, tym razem w centralnej części parku z muszlą koncertową. Wystąpiło 17 zespołów z całego regionu. W rywalizacji zwyciężył zespół „Swaty” z Będzina, drugie miejsce „Dąbrowiacy” z Rusinowa, a trzecie „Sami Swoi” z Żabinka. Gościem specjalnym była grupa „Kurna Chata” z Ustronia Morskiego, my też tam uczestniczyliśmy.

więcej … »

II Seniorski Przegląd Zespołów w Czaplinku

2DSC08860

To niezwykłe spotkanie już drugi raz organizowane jest przez PZERiI Czaplinek. W konkursie wzięło udział 14 zespołów, zaprezentowały wachlarz pieśni – od folkowych do biesiadnych. Gratulujemy wszystkim zespołom!

więcej … »


Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie