Już w sprzedaży druga
część powieści mieszkanki
Bornego Sulinowa
pani Mirosławy Łuczak
"Borne Sulinowo, jest
jeszcze takie miejsce..."
- cena 25 zł


KALENDARZE

do nabycia
w Miejskiej Bibliotece
 Publicznej
oraz Informacji Turystycznej


cena: 2 zł !!!


cena: 10 zł !!! 

PLAN ZAJĘĆ przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bornem Sulinowie


ROZWÓJ INFRASTRUKTURY KULTURY

Z przyjemnością informujemy, iż na przełomie czerwca i lipca br. Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie otrzymała od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dotację w wysokości 30.000,00 zł na realizację projektu pn. „Zakup wyposażenia do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bornem Sulinowie”.
Celem projektu jest poszerzenie oferty kulturalnej, edukacyjnej i artystycznej MBP poprzez zakup niezbędnego wyposażenia dla działających przy bibliotece zespołów, klubów i sekcji. Dotacja zostanie również przeznaczona na wyposażenie nowootwartego Działu Dziecięcego. Z wkładu własnego zakupiono już edukacyjne gry planszowe i edukacyjne programy komputerowe, aparat cyfrowy, skaner A3 oraz antyramy. Czekamy jeszcze m.in. na sztalugi, 6 zestawów komputerowych, meble i regały do Działu Dziecięcego.
Poprzez realizację projektu w doposażonej w nowy sprzęt MBP utworzone zostaną: Klub Fotografii Cyfrowej, komputerowa sekcja seniorów, sala telekonferencyjna oraz multimedialne archiwum Bornego Sulinowa.
Już dziś zapraszamy do działu dziecięcego, w którym od godz. 13.00 do 17.00 nasze pociechy mogą miło spędzać czas.

PROGRAM ROZWOJU BIBLIOTEK

W lipcu br. zostaliśmy finalistami Programu Rozwoju Bibliotek, którego głównym celem jest wzmocnienie informacyjnej i społecznej roli bibliotek na obszarach wiejskich i w małych miastach poprzez pomoc w ich przeobrażaniu w nowoczesne, wielofunkcyjne centra informacyjne, kulturalne i edukacyjne, animujące także aktywność obywatelską. Istotną częścią Programu Bibliotecznego będzie wzmacnianie kompetencji i prestiżu zawodowego bibliotekarzy m.in. poprzez zakrojone na szeroką skalę szkolenia. W ramach projektu Biblioteka Wiodąca, jej filie oraz Biblioteki Partnerskie otrzymają zestawy komputerowe, kamery internetowe, DVD, urządzenia wielofunkcyjne oraz osprzęt sieciowy umożliwiający stworzenie hot-spotu.
Należy dodać, iż w skali całego kraju do pierwszej rundy Programu Rozwoju Bibliotek zgłosiło się 959 bibliotek gminnych. 255 z nich aplikowało jako Biblioteki Wiodące (również biblioteka borneńska), a 704 jako Biblioteki Partnerskie. Na liście finalistów znalazło się 612 gminnych bibliotek publicznych, w tym 153 Biblioteki Wiodące i 459 Bibliotek Partnerskich. Naszymi bibliotekami partnerskimi są:
- Ośrodek Kultury i Turystyki Biblioteka Publiczna w Barwicach
- Gminna Biblioteka Publiczna w Domasławicach (gmina Darłowo)
- Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta w Sianowie
Serdecznie dziękujemy za pomoc i towarzystwo w programie. Obiecujemy solenną i miłą współpracę !

Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie serdecznie zaprasza wszystkie dzieci do wspólnego spędzania wolnego czasu.

Zaczynamy 29 czerwca br. Od poniedziałku do piątku w godz.8.00 do 19.00 czynna jest kawiarenka internetowa. Dzieci do lat 13-tu mogą korzystać bezpłatnie z Kawiarenki Internetowej codziennie w godz. 9.00 - 11.00, a w soboty od 10.00 do 11.00 .

Najmłodszych zapraszamy do spędzania wolnego czasu w nowopowstałym w ostatnich dniach Dziale Dziecięcym znajdującym się w pomieszczeniach dawnej świetlicy na I piętrze w budynku MBP. Tam, wśród gier i zabaw czekają na naszych Milusińskich cykliczne spotkania z bohaterami wakacyjnych lektur.

Natomiast wszystkich mieszkańców oraz turystów przebywających na wakacjach w Bornem Sulinowie i okolicach MBP zaprasza na "Poranki z X Muzą", gdzie oprócz projekcji starych i nowych bajek dla najmłodszych znajdą się również filmy familijne dla całej rodziny.

Szczegóły znajdziecie Państwo na plakacie.


"ODDAJ KSIĄŻKĘ, KTÓREJ JUŻ NIE POTRZEBUJESZ"

Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie zwraca się z prośbą do czytelników o przekazywanie przeczytanych lektur szkolnych do tworzącego się DZIAŁU DZIECIĘCEGO.

Dziękujemy

Kontakt p. Ewa Fišić
Tel. 094 37 331 20


Wojewódzki Przegląd Prac
Plastyków Nieprofesjonalnych 2009

więcej ...


Dnia 1 czerwca 2009 w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla wszystkich Dni Sportu w Bornem Sulinowie odbyły się IV Otwarte Mistrzostwa Bornego Sulinowa w Brydżu Sportowym.
W rozgrywkach wzięło udział 10 par – 2 z Bornego Sulinowa i 8 ze Szczecinka.

więcej ...


29 maja Miejska Biblioteka Publiczna gościła Studio Małych Form Teatralnych Scenografii i Reżyserii „ART. – RE” z Krakowa z baśnią „Jaś i drzewo fasolowe”.
Tego samego dnia, w godzinach popołudniowych w ogródku gościnnej jak zawsze restauracji Caffe Sasza mieszkańcy mogli wysłuchać koncertu zespołu „Podlotki”.

więcej ...


28 maja w Sali Kameralnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bornem Sulinowie po raz kolejny odbył się wieczór poetycki Klubu Literackiego „Pod piórem”. Tym razem poetki, panie Ewa Matysiak, Maria Woronicz i Barbara Wybranowska zadedykowały swój program dzieciom. „Powróćmy do dziecięcych lat”, to tytuł spotkania.

więcej ...


XV-lecie Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Bornem Sulinowie


więcej ...


MAJÓWKA W BORNEM SULINOWIE

Majówkę rozpoczął zorganizowany przez Lokalną Organizację Turystyczną pochód 1-majowy. W happeningu pod nazwą „16 lat po wyjściu wojsk radzieckich” udział wzięli: ...

więcej ...


W dniu 22.04.2009 r. w Sali Kameralnej Miejskiej Biblioteki Publicznej odbył się "Koncert Wiosenny" w wykonaniu uczniów Firmy "Camerton".

więcej ...


Dnia 9 kwietnia br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bornem Sulinowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród w ramach konkursu „Palmy, pisanki i stoły wielkanocne”.

więcej ...


Dnia 3 kwietnia br. przed Urzędem Miejskim w Bornem Sulinowie uzdolnieni artystycznie mieszkańcy naszej gminy wystawili swoje świąteczne rękodzieło. Na straganach można było podziwiać m.in.: bajecznie kolorowe pisanki wykonane różnymi technikami, misternie wyplecione koszyczki, świąteczne stroiki, oryginalne świece, kartki świąteczne i figurki nawiązujące do Świąt Wielkanocnych.

więcej ...


Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie zorganizowała koncert z okazji Dnia Kobiet. W dniu 07 marca w gościnnej i pełnej ciepła restauracji Kaffe Sasza można było posłuchać przepięknych utworów w wykonaniu zespołu Podlotki.

więcej ...


W okresie feryjnym Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie zaplanowała cykl zabaw i spotkań dla dzieci oraz projekcje filmów.

więcej ...


Dnia 9.12.2008 r odbył się II Przegląd Grup Kolędniczych przed Urzędem Miasta i Gminy w Bornem Sulinowie mający na celu kultywowanie obyczaju wspólnego kolędowania, a także kształcenie tradycji rodzinnych i bożonarodzeniowych.

więcej ...


Dnia 6.12.2008 r. do naszego miasta zawitał Mikołaj, który obdarowywał dzieci i dorosłych słodkimi prezentami. Dla najmłodszych Mikołaj przygotował pluszowe niespodzianki.

więcej ...


5 grudnia 2008 r. dzieci, uczęszczające na zajęcia plastyczne przy MBP, ubierały choinkę w Urzędzie Miasta i Gminy w Bornem Sulinowie wykonanymi przez siebie ozdobami choinkowymi. Ozdoby dzieci wykonały z masy solnej, gipsu i makaronu pod nadzorem Pani Danuty Madej. Wiele radości dzieciom dało wspólne ubieranie choinki z instruktorem.

więcej ...


W dniu 26.11.2008 r. w Sali Kameralnej Miejskiej Biblioteki Publicznej odbył się "Koncert Jesienny" w wykonaniu uczniów Firmy "Camerton".

więcej ...


Dnia 7.11.2008 r. o godz. 17:00 w Sali Kameralnej MBP w Bornem Sulinowie odbył się montaż słowno - muzyczny "Mojej Ojczyźnie" z okazji 90 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wystąpił zespół "Podlotki" oraz grupa teatralna "ART" działające przy tejże bibliotece.

więcej ...


KLUB FILMOWY przy Miejskiej Bibliotece Publicznej współpracuje z Domem Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie

więcej ...


Festyn 2008

Już poraz kolejny Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie zorganizowała Festyn mający na celu rozwój naszej społecznosci lokalnej.

więcej ...


Klub jakich mało

W dniach 4-22.08.2008 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bornem Sulinowie odbywały się zajęcia wakacyjne dla dzieci pod nazwą "Klub jakich mało".

więcej ...


V Międzynarodowy Zlot Pojazdów Militarnych

Stoisko Informacji Turystycznej

więcej ...


14 czerwca z okazji XV-lecia Bornego Sulinowa odbył się turniej szachowy i brydżowy.

więcej ...


3 czerwca 2008 r. w Sali Kameralnej MBP odbyło się Otwarcie Pleneru "Artyści integrują miejscowe środowisko". Na zaproszenie Komisarza Pleneru Bogumiła Celer przyjechało 31 artystów zamiejscowych i przybyło 22 artystów miejscowych.

więcej ...


31 maja 2008 r. przy Miejskiej Bibliotece Publicznej zorganizowano Dzień Dziecka, w którym uczestniczyło 120 dzieci. Przygotowano dla dzieci wiele konkursów oraz 4 konkurencje: grę w szachy, grę w piłkarzyki, taniec na macie, konkurs plastyczny, za które zwycięzcy otrzymali wartościowe nagrody.

więcej ...


30 maja 2008 r. o godz. 17:00 w Sali Kameralnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bornem Sulinowie Klub literacki "Pod Piórem" obchodził swoje V urodziny.

więcej ...


W dniu 14 maja 2008 roku w Galerii Urzędu Miasta i Gminy Borne Sulinowo została otwarta wystawa haftu krzyżykowego pani Wandy Ruszczyk. Prace artystki można oglądać codziennie w godzinach pracy Urzędu Miasta.

więcej ...


8 maja mieliśmy przyjemność gościć znaną polską pisarkę Monikę Szwaję. Autorka wielu bestsellerowych powieści dla kobiet opowiadała gościom o swoim życiu, o tym jak tworzy, co lubi, czego nie, co ją drażni.

więcej ...


W dniu 29.04.2008 r. w Sali Kameralnej Miejskiej Biblioteki Publicznej odbył się "Koncert Wiosenny" w wykonaniu uczniów Firmy "Camerton"

więcej ...


 

P A R T N E R Z Y 


C 2009 MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W BORNEM SULINOWIE