Klub Literacki „Pod Piórem” powstał przy Ośrodku Kultury w Bornem Sulinowie w grudniu 2002 roku. Założycielami tego klubu były Małgorzata Ulęgałka i Dominika Kwinta. Dzięki ich uprzejmości miałyśmy do swojej dyspozycji czytelnię biblioteki, w której to spotykałyśmy się, aby czytać swoje wiersze. Od tamtej pory nasz klub organizuje wieczorki poetyckie, staramy się żeby nasze występy były cykliczne – witamy wiosnę, wchodzimy w kolory jesieni i zimy, występujemy gościnnie z różnych okazji, zawsze jesteśmy chętne dać cząstkę siebie, tym którzy potrzebują na chwilę przystanąć w biegu życia, znajdą czas na ciszę, zadumę, refleksje. Obecnie jest nas cztery czytające swoje wiersze.

Ewa Matysiak
Jest nauczycielem fizyki i sztuki. 01.06.2004r. odbył się w szkole jej wieczorek autorski, przez nią wyreżyserowany z udziałem młodzieży szkolnej. Wydała swój tomik wierszy pt. „I tak jest pięknie”. Wiersze jej ukazały się również w „Głosie nauczycielskim”. Jej wiersze to filozoficzne rozprawy z życiem, piękne delikatne strofy.

Maria Woronicz
Pisze od 40 lat, przede wszystkim satyrę. Wydała dwa tomy swoich wierszy „Przez wrota czasu” i „Gdzieś w leśnej głuszy” – jej wiersze to przede wszystkim humor. Maria Woronicz jest cudownym prześmiewcą naszej szarej rzeczywistości.

Barbara Wybranowska
Pisze ponad 20 lat. Jej wiersze zaczęły się ukazywać w borneńskim informatorze samorządowym pt. „Wiadomości Borneńskie”. Z okazji przystąpienia Polski do Unii Europejskiej ukazał się jednorazowo wiersz okolicznościowy w „Naszym Powiecie”. Otrzymała wyróżnienie za pamiętnik w VIII ogólnopolskim konkursie na pamiętniki seniorów, jak również nagrodę w konkursie PCK.

Stanisława Dłużniewska
Ze względu na stan zdrowia nie występuje z nami, ale i ona miała swoje osiągnięcia. Drukowała w wydawnictwie Towarzystwa Przyjaciół Pamiętnikarstwa pt. „Twórczość seniorów”, „Pory roku”, „Wspomnienia i czas”. Miała swoją kolumnę w miesięczniku „Pleciuga” wydawanym przez DPS w Bornem Sulinowie. Wszyscy ciepło ją wspominamy i życzymy powrotu do zdrowia.