Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie » Blog Archive » Poniedziałkowa Polecajka / Nigdy nie jest za późno

„Nigdy nie jest za późno” to książka, która uświadamia, że najwięcej dowiadujemy się o sobie w najtrudniejszych momentach naszego życia.

Książka Pemy Chödrön „Nigdy nie jest za późno” to pozycja światowej sławy buddystki, którą pokochały gwiazdy Hollywood.

Co zrobić, gdy dotyka nas strach, niepokój i ból? Gdy nasz bezpieczny świat się rozpada? Trudne chwile zdarzają się w życiu każdego człowieka. Najważniejsze jest, by umieć czerpać z nich siłę i stawiać czoła przeciwnościom, które niesie ze sobą życie. Pema Chödrön przekonuje, że nigdy nie jest za późno, aby przekształcić bolesne przeżycia w coś dobrego i wartościowego. Autorka, dzieląc się własnymi doświadczeniami, uczy jak zaakceptować cierpienie, zamiast od niego uciekać. Przypomina, że prawdziwym źródłem szczęścia jesteśmy my sami.

Książkę otwiera przedmowa, w której autorka wyjaśnia powody, dla których postanowiła podzielić się swoimi radami i tym, co zainspirowało ją do podjęcia powyższego tematu. Jakich rad udziela, czy chcemy czerpać z nich radość i dzięki nim zaakceptować siebie takimi, jakimi jesteśmy naprawdę dowiemy się, czytając książkę. Dzięki niej tysiące osób na całym świecie zwycięsko przeszło przez ciężkie chwile.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Kategoria: Aktualności, Łubowo, MKiDN