Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie » Blog Archive » Wystawa Anny Kasperek „Radość Tworzenia” przy muzyce DUOSTAR

Serdecznie zapraszamy na wystawę Anny Kasperek „Radość Tworzenia”, która odbędzie się 4 kwietnia 2023 roku o godz. 17:00 w ART Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Szpitalnej 1!

Pani Anna Kasperek swoją przygodę z twórczością rozpoczęła mieszkając jeszcze w Gdańsku, gdzie uczestniczyła w warsztatach rysunku i malarstwa organizowanych przez Stowarzyszenie Nadbałtyckich Plastyków im. Mariana Mokwy.

Po przeprowadzce do Bornego Sulinowa nadal kontynuuje swoją piękną pasję, biorąc czynny udział w zajęciach malarskich organizowanych przez Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bornem Sulinowie. Jest również członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Tworzących Przyjaciół w Bornem Sulinowie.

Od 2018 roku bierze udział w wielu plenerach malarskich i wystawach poplenerowych, między innymi w Gdańsku, Dziwnówku, Biskupcu oraz Bornem Sulinowie.

W dniu 18 marca 2023 roku w Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie odbyła się jej pierwsza wystawa indywidualna pt.: „Moja miłość, moja pasja”. Cieszyła się wielkim zainteresowaniem, z uwagi na barwność obrazów jak i tematykę.

W tym roku pani Anna postanowiła urozmaicić prezentowaną wystawę, dodając do obrazów wiersze swego autorstwa.

Wystawa nosi tytuł „Radość Tworzenia”. Dewizą, którą się posługuje to tworzyć z miłością i mieć z tego radość.

Pytasz się kim jestem.

Jestem
okruszkiem w chlebie życia,
słoną łzą w oceanie,
mgłą rozsianą po polach,
zatraceniem, węchem, mrzonką.

Jestem
chmurą na niebie,
ciepłem, dotykiem, oddechem,
deszczem.

Jestem
pogodą, wczorajszą chwilą,
smutkiem i radością,
kapeluszem w upalne lato,
kapciami w mroźne dni.

Po prostu jestem.

Kategoria: Aktualności, Wystawy