Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie » Blog Archive » Poniedziałkowa Polecajka / Oszustka

Janelle Brown w książce pt. “Oszustka” zabiera nas w podróż po mrokach ludzkiej duszy, pełnej kłamstw i sekretów. Autorka porusza bardzo ciekawy temat, sposób naszego funkcjonowania w sieci. Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Internetu, z którego korzystamy czasami bez żadnej refleksji. Pisarka pokazuje wszystkie mankamenty wirtualnej aktywności, ukazuje jakie mogą na nas czyhać niebezpieczeństwa, które czasami sami na siebie sprowadzamy, podając w sieci różne informacje.

W powieści „Oszustka” mamy do czynienia z pierwszoosobową narracją dwóch osób: Niny oraz kobiety, którą chce ona okraść, czyli Vanessy. Autorka zastosowała również retrospekcję, dzięki której czytelnik cofa się w czasie i poznaje wcześniejsze wydarzenia.

Nina jest błyskotliwą oszustką. Razem ze swoim chłopakiem Lachlanem okrada „zepsutych” bogaczy. Gdy jej matka wymaga drogiego leczenia, a policja zaczyna deptać im po piętach, dziewczyna postanawia przeprowadzić ostatni skok. Jej celem staje się pochodząca z wyższych sfer, instagramowa celebrytka Vanessa Liebling, z której rodziną Nina miała do czynienia w dzieciństwie. Krzywda sprzed lat to dobra motywacja, ale Nina nie przypuszcza nawet, że weszła w pułapkę, którą ktoś inny zastawił na nią.

„Oszustka” to powieść, która zadowoli miłośników niespodziewanych zwrotów akcji, ale też książek z drugim dnem, które nie skupiają się tylko na „sensacyjnej” warstwie, ale starają się poruszyć także dodatkowe, szersze kwestie społeczne.

Kategoria: Aktualności, Silnowo