Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie » Blog Archive » Poniedziałkowa Polecajka / cykl Flaw(less)

Trzy powieści napisane przez Martę Łabęcką skierowane do młodzieży. Masz ochotę na przejmujący, wciągający romans? A może lubisz obyczajowe powieści z nutą rodzinnych perypetii, w łagodnym, melancholijnym klimacie? Autorka świetnie prowadzi opowieści, dzięki czemu czytelnik może wczuć się w historię głównej bohaterki i skupić swoje myśli tylko na fabule książki.

Opowiedz mi naszą historię. Flaw(less). Tom 1
Jose i Chase to dwoje licealistów z niewielkiego miasteczka pod Londynem. Pochodzą z dwóch różnych światów. Ona to córka zamożnych rodziców prawników, w pełni oddających się zawodowej karierze. On jest synem alkoholiczki i narkomanki z góry skazanym przez ludzi na to, że pójdzie w ślady matki. A jednak, gdy Jose i Chase zaczynają spędzać ze sobą czas odkrywają, że łączy ich o wiele więcej, niż dzieli. Lecz rodzice dziewczyny mają wobec córki poważne plany. Nie ma w nich miejsca dla chłopaka ze społecznych nizin… Ta dziewczyna. Ten chłopak. Nie ten czas…

All Of Your Flaws. Przypomnij mi naszą przeszłość. Flaw(less). Tom 2
Kolejna część bijącej rekordy popularności powieści „Flaw(less)”. Główna bohaterka wraca do swojego rodzinnego miasteczka razem z narzeczonym. Wraca, ale nie, jako niepewna nieśmiała nastolatka, ale jako dorosła pewna siebie kobieta. Będzie jednak musiała zmierzyć się z rodzinnymi problemami, targającymi ją uczuciami i emocjami, a co najważniejsze – ze swoją miłością sprzed lat – Chasem.

Despite Your (im) perfections. Dotrzymaj złożonej mi obietnicy. Flaw(less). Tom 3
Josephine i Chase wreszcie są szczęśliwi. Po wszystkich burzach, sztormach i zawieruchach, których nie szczędził im los wciąż są razem połączeni uczuciem, a w dorosłość wkracza właśnie najpiękniejszy owoc ich miłości – osiemnastoletnia Destiny. Zna historię swoich rodziców i podobnie, jak wiele osób w jej wieku trochę marzy o przeżyciu równie romantycznego uczucia – oczywiście ze szczęśliwym zakończeniem. Na razie jednak poznajemy ją w chwili, gdy wyrusza z rodzicami, by spędzić święta w gronie krewnych i przyjaciół. Dziewczyna nie może się już doczekać spotkania z bliskimi. Zwłaszcza z jednym, ważnym dla niej człowiekiem. Alfie, dawny towarzysz dziecięcych zabaw wyrósł na przystojnego mężczyznę i to jego Destiny szczególnie pragnie zobaczyć. A ponieważ jest córką swoich rodziców, to – zupełnie jak kiedyś – sprawy szybko zaczną się komplikować. Piękne zwieńczenie bestsellerowego cyklu! Polecamy!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Kategoria: Aktualności, MKiDN, Radacz