Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie » Blog Archive » Poniedziałkowa Polecajka / Laurowy pean

„Laurowy Pean” to nastrojowa, mroczna, pełna niesamowitości powieść historyczna z medycyną w tle.

Dwudziestolecie dobiega powoli końca. Laura Kader jest lekarzem, specjalistką od chorób kobiecych, ginekolożką, a jej małżeństwo przeżywa kryzys. Niespodziewanie otrzymuje w spadku wiekową rezydencję położoną na wyspie Sylt, na Morzu Północnym. Na wyspie brakuje lekarki z pasją i doświadczeniem, także rezydencja okazuje się zrządzeniem losu. Laura pragnie rozpocząć nowy rozdział w swoim życiu, czuje, że Sylt może być azylem dla niej i jej córeczek. Wszystko jednak się komplikuje kiedy okazuje się, że wyspa skrywa mroczne tajemnice, a nad domem, zwanym Czarnym Klifem, ciąży klątwa. Krewna, która spisała testament, zginęła w niejasnych okolicznościach, a miejscowy inspektor badający sprawę podejrzewa morderstwo. Dodatkowo w życiu bohaterki pojawia się intrygujący doktor Arens.

Jakie jeszcze tajemnice skrywa wyspa i położona na niej posiadłość? Czy Laura odnajdzie na Sylcie to, czego pragnie? Czy Laurze uda się rozwikłać zagadkę tego mrocznego miejsca? I jaką rolę w jej życiu odegra bardzo tajemniczy doktor Arens? Odpowiedzi na te pytania uzyskacie czytając „Laurowy Pean” Julii Gambrot.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Kategoria: Aktualności, Łubowo, MKiDN