Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie » Blog Archive » Jarmark Bożonarodzeniowy 2022

W sobotę, 10 grudnia 2022 roku w Bornem Sulinowie można było poczuć prawdziwie świąteczną atmosferę, a to wszystko za sprawą kolejnego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Stoiska z pysznym jedzeniem, unoszący się zapach cynamonu oraz moc atrakcji dla młodszych i starszych uczestników wydarzenia spowodowały, że impreza miała niepowtarzalny klimat.

Podczas jarmarku każdy mógł znaleźć coś dla siebie, zarówno dla ciała, jak i ducha. Była cała gama stoisk, w których można było się zaopatrzyć, by odciążyć nieco zbliżającego się do nas wielkimi krokami Mikołaja.

Występy lokalnych artystów spowodowały, że wszyscy czuli się doskonale, a pyszne „Pierniczki Reni” przygotowane przez Stowarzyszenie „Stacja Kultura”, jak co roku budziły zachwyt i duże zainteresowanie wśród kupujących.

To wszystko w otoczeniu cudownej szopki bożonarodzeniowej autorstwa Tammiego D’Ericco oraz Mikołaja, który zrobił furorę wśród dzieci, spowodowało, że był to naprawdę wyjątkowy dzień. Dziękujemy za udział i zapraszamy za rok! Oby ten kolejny, 2023 przyniósł nam same dobre wiadomości i życzliwych ludzi wokół!

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które pomogły w realizacji tego przedsięwzięcia, a w szczególności:

 1. Stowarzyszeniu „Stacja Kultura” – za przygotowanie pierników i prowadzenie VI edycji „Pierniczków Reni”
 2. Łukaszowi Zacholskiemu – za wsparcie w organizacji jarmarku oraz pysznego grzańca w unikatowych kubkach
 3. Tammiemu D’Ericco – za wypożyczenie i udostępnienie przepięknej, włoskiej szopki bożonarodzeniowej oraz panu Dariuszowi Czerniawskiemu za pomoc w zabezpieczeniu szopki
 4. Naszym wystawcom za wytrwałość: „Agnex” z Jelenina, KGW z Juchowa, „Wesołym Babeczkom” KGW z Grzmiącej, stoisku „Serek z kombinerek” Chwalimki, pasiekom: „Na wrzosach” Grzegorz Kapłon, „Pasieka u Niedźwiedzia” Paweł Niedźwiedź, Arturowi Piaskowiakowi, „Pasieka z sercem” Paweł Pieniuta i Agnieszce Szewczyk z „Bobrowej Doliny”
 5. Ponadto dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i udział w jarmarku Agnieszce Mnich z „Mydlarni Inspiracja”, Andrzejowi Dąbrowskiemu, Ani Prokopiak, Ani Wrońskiej-Musiał, Ani Chorążak, „Babci Ewie”, świetlicy „Przystanek Radość”, Karolinie Fornal i Ewelinie Zydor, Ogólnopolskiemu Stowarzyszeniu Tworzących Przyjaciół, Środowiskowemu Domowi Samopomocy, Babskiemu Klubowi Optymistek 40+, Klubowi Honorowych Dawców Krwi, Radzie Sołeckiej z Rakowa, Borneńskiemu Uniwersytetowi Trzeciego Wieku oraz Borniańskim Kolekcjonerom
 6. Nadleśnictwu Borne Sulinowo za stworzenie świątecznej atmosfery i uruchomienie punktu sprzedaży choinek
 7. Za przyjęcie zaproszenia do wspólnego kolędowania dziękujemy: Kapeli Borneńskiej, Zenonowi i Zenobii Miszewskim, Eugeniuszowi Makarykowi, zespołowi ONTIS, Elżbiecie i Krzysztofowi oraz zespołom: Jarzębiny, Wrzosy i Stokrotki
 8. Wojtkowi Więckowskiemu za nagłośnienie imprezy
 9. Panu Jarosławowi Marczyńskiemu za zabezpieczenie energetyczne imprezy
 10. Dyrekcji i pracownikom CKiR za udostępnienie obiektu, przygotowanie stoisk i sali lustrzanej
 11. Dyrekcji i pracownikom Miejskiej Biblioteki Publicznej za doznania artystyczne i realizację zadania

Zdjęcia: Daniel Graszka – MBP Borne Sulinowo