Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie » Blog Archive » Poniedziałkowa Polecajka / Kukolka

„Kukolka” to tytuł powieści napisanej przez urodzoną w Dniepropietrowsku pisarkę, ilustratorkę i aktorkę – Lanę Lux. Akcja toczy się na Ukrainie lat 90-tych i opisuje historię dziewczynki o imieniu Samira. Tytułowa „Kukolka”, czyli po rosyjsku „lalka” to pseudonim dziewczynki romskiego pochodzenia, którą poznajemy w momencie jej pobytu w ukraińskim sierocińcu. Ciąg dalszy to już trzy etapy jej życia, z których każdy ukazuje coraz większe osamotnienie i okrucieństwo dzisiejszego świata w stosunku do bezbronnego dziecka.

Życie głównej bohaterki na ulicy przeplatane z jej ogromną potrzebą miłości i pragnieniem rodzinnego szczęścia to recepta na niepowodzenie. Pomimo trudności, które na każdym kroku spotykają „Kukolkę”, stara się ona myśleć pozytywnie i z nadzieją patrzy w przyszłość. Można tu nawet mówić o szczęśliwym zakończeniu, na które każdy czytelnik tak bardzo czeka.

Książka, również dzięki ciekawej okładce, zapada w pamięć i naprawdę trudno o niej zapomnieć! Polecamy ją Państwu serdecznie!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Kategoria: Aktualności, MKiDN