Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie » Blog Archive » Sesje i warsztaty fotograficzne w Łubowie

Uczestnicy projektu pn. „Fotografia w oczach dzieci” ostatnie dni, a w zasadzie tygodnie bardzo aktywnie i pracowicie brali udział w sesjach i warsztatach fotograficznych. W pierwszym etapie próbowaliśmy swoich sił w plenerze, następnie w mini studio stworzonym specjalnie na potrzeby zadania w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łubowie. W przedsięwzięciu udział wzięli uczestnicy projektu oraz zaproszeni modele.

Gotowe zdjęcia, aby mogły ujrzeć „światło dzienne” dzieci musiały troszkę dopracować, dlatego odbyły się warsztaty z oprogramowaniem Adobe Photoshop Lightroom. Przeprowadził je pan Daniel Graszka, wieloletni fotografik, a zarazem informatyk MBP Borne Sulinowo. Wiedza i doświadczenie pozwoliły mu w zrozumiały i kreatywny sposób nauczyć dzieci obsługi programu. Zdradził im także kilka podstawowych trików i technik obróbki zdjęć. Uczestnicy dowiedzieli się między innymi, jak stworzyć na zdjęciach ciepły klimat, jak sprawić, żeby twarz bardziej przykuwała uwagę odbiorcy, jak swoim pracom dodać ostrości i wyrazistości. Na kolejnych warsztatach pod czujnym okiem pani Magdaleny Haas dzieci samodzielnie wykonały retusz i wspólnie przygotowały zdjęcia oraz materiały, w tym plakaty i zaproszenia na finałową wystawę czy uroczyste zakończenie projektu.

Dziękujemy pani Luizie Kostrubiec, dyrektor Szkoły Podstawowej w Łubowie, za udostępnienie sali na zajęcia.

Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w programie „Dzieci Kapitana Nemo” – Edycja III.