Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie » Blog Archive » Poniedziałkowa Polecajka / Drzewko szczęścia

„Drzewko szczęścia” to najnowsza powieść Magdaleny Witkiewicz, która literaturą ciepłą, rodzinną i nierzadko kobiecą, zaskarbiła sobie sympatię dużej rzeszy czytelników.

Dzięki książce „Drzewko szczęścia” można zanurzyć się w pełnej humoru i ciepła opowieści rodzinnej, która pełna jest zaskakujących zwrotów akcji. Autorka zaprasza nas do poznania historii 93-letniej Kornelii Trzpiot. Seniorka rodu doskonale wie czego chce, i wie jak osiągnąć swój cel.

Staruszka podczas rozmów ze swoim przyjacielem proboszczem Janem wymyśliła misterny plan, którego najważniejszym celem jest to, by scalić na nowo nieco rozsypującą się rodzinę. Bo to w rodzinie tak naprawdę jest siła. Najlepszym momentem na realizację planu są święta. I to dlatego podczas Wigilii oznajmia rodzinie, że ma tylko jedno marzenie, które zapewni jej szczęście w tym i następnym życiu. Mianowicie jest to herb rodowy. Zdobycie tytułu szlacheckiego nie jest prostą sprawą, ale dla zjednoczonej rodziny nie ma rzeczy niemożliwych.

Magdalena Witkiewicz stworzyła wiele ciekawych i barwnych postaci. Ich życiowe rozterki, to prawdziwy zawrót głowy, który dostarcza czytelnikom wiele zabawnych chwil. Czy starania młodszych pokoleń przyniosą zamierzony skutek i sprawią, że ich relacje ulegną poprawie? Jedno jest pewne: czeka ich niezwykła przygoda, która na zawsze odmieni losy rodziny.

„Drzewko szczęścia” to komedia w najlepszym wydaniu. Jeśli chcecie dowiedzieć się, czy plan Kornelii wypalił, to koniecznie sięgnijcie po tę książkę.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Kategoria: Aktualności, MKiDN, Silnowo