Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie » Blog Archive » Wycieczka do Park of Poland – Suntago Wodny Świat za nami!

Organizowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Bornem Sulinowie andrzejkowa wycieczka do Park of Poland – Suntago Wodny Świat, która odbyła się w zeszły weekend (20-21 listopada 2021 roku) okazała się być strzałem w dziesiątkę! Kto był, ten wie, że ogrom atrakcji, jakie czekały na uczestników w największym, zadaszonym parku wodnym w Europie przerosła nasze najśmielsze oczekiwania!

Feeria barw, jakiej doświadczyliśmy w tym niesamowitym miejscu przywodziła na myśl wodny świat i pozwoliła nam na chwilę zapomnieć o wszechogarniającej, listopadowej szarości. Warto obejrzeć nasze zdjęcia i choć na chwilę przenieść się w czasie i przestrzeni do tej wyjątkowej lokalizacji.

Oprócz aspektu wizualnego, obłędne wrażenie zrobiły na uczestnikach wodne atrakcje: zjeżdżalnie oraz rozbudowana strefa relaksu.

Na terenie obiektu znajdują się trzy obszary tematyczne – Jamango Wodna Dżungla, Relax Suntago oraz Saunaria Suntago. Pierwszy oczywiście przeznaczony jest do wodnych szaleństw. Wycieczkowicze mogli przetestować aż 32 zjeżdżalnie o łącznej długości ponad 3 kilometrów i najdłuższą, krytą ślizgawkę w Europie o długości 320 metrów. Do tego szereg zewnętrznych i wewnętrznych basenów, rwące rzeki, ogromna sztuczna fala oraz symulator do nauki surfingu.

W drugiej strefie mieliśmy możliwość zrelaksowania się w otoczeniu ponad 700 prawdziwych palm sprowadzonych z Florydy, Malezji i Kostaryki. Każdy mógł odpocząć i wyciszyć się w tropikalnym lesie i doświadczyć basenów mineralnych z leczniczą wodą solankową, siarkową czy hydromasażami. Co ciekawe, woda w Suntago jest w większości termalna (pochodzi z odwiertu o głębokości 1700 metrów) i posiada stałą temperaturę 32 stopni Celsjusza.

Wielu zdecydowało się odprężyć w ostatniej, urozmaiconej strefie składającej się z 10 saun z różnych stron świata. Wśród nich – sauna zbudowana na wzór chatki z Malediwów oraz Mont Blanc – wielka lodowa bryła, w której można było się ochłodzić. Nietuzinkową atrakcją była również orzeźwiająca kąpiel pod wodospadem Calla czy baseny z wodą Vichy i Karlowe Wary (bogatych w wapń, potas, magnez, lit i stront).

Do wycieczki dołączyli zaprzyjaźnieni z biblioteką mieszkańcy z innych miejscowości, między innymi z Barwic, Jastrowia i Szczecinka. W wyjeździe wzięło udział ponad 50 osób. Tradycyjnie naszym przewoźnikiem była firma Wolski Travel z Kołobrzegu, która czuwała nad bezpieczeństwem i sprawnym przejazdem. Szczególne podziękowania za wsparcie organizacyjne kierujemy do biura turystycznego AGA-TOMA z Barwic. A nad planowaniem wyjazdu, całością przygotowań i pilotażem jak zawsze czuwał pan Daniel Graszka.

Dołożyliśmy także wszelkich starań, by impreza odbyła się w bezpiecznych warunkach z zachowaniem reżimów sanitarnych wymaganych prze GIS. Sprawdzaliśmy, czy cel również wdrożył odpowiednie procedury i zabezpieczenia.

Zamykając aktualny sezon wycieczkowy chcielibyśmy podsumować dotychczasową działalność: jesteśmy z Państwem od 4 lat, przez ten okres z naszych usług skorzystało przeszło 1000 osób. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaufanie, dużo pozytywnej energii i tak liczne zainteresowanie.

Rozpoczęliśmy już pracę nad przyszłoroczną ofertą! Powrócą popularne kierunki, ale pojawią się też nowe. Więcej szczegółów opublikujemy po Nowym Roku. Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej i profilu na Facebooku :)

Kategoria: Aktualności, Wycieczki