Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie » Blog Archive » Znamy laureatów Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu!

Uroczystość wręczenia nagród przez prof. Piotra Glińskiego, wicepremiera, Ministra Kultury, Dziedzictw Narodowego i Sportu twórcom, artystom, badaczom i mecenasom, których działalność w sposób szczególny przyczynia się do rozwoju, upowszechniania i ochrony kultury, odbyła się 14 października 2021.

To prestiżowe wyróżnienie pozwala podkreślić najważniejsze nurty i zjawiska pojawiające się w polskiej kulturze poprzez uhonorowanie osób, które je tworzą i reprezentują.

Wśród laureatów znaleźli się:
Lidia Grychtołówna, Jerzy Maksymiuk, Piotr Paleczny, Konstanty Andrzej Kulka, Witold Cęckiewicz, Ewa Dałkowska, Krzysztof Masłoń i Arkadiusz Gołębiewski.

Nagroda jest przyznawana w 17 kategoriach: teatr, film, literatura, sztuki wizualne, architektura, taniec, twórczość ludowa, edukacja artystyczna, kultura cyfrowa, upowszechnianie kultury, muzyka, ochrona dziedzictwa kulturowego w Polsce oraz ochrona dziedzictwa kulturowego za granicą, design, całokształt twórczości oraz mecenas kultury.

Kategoria: Aktualności, MKiDN