Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie » Blog Archive » Turniej „Kosmiczne Potyczki”

W piątek 27 sierpnia 2021 roku został zorganizowany w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bornem Sulinowie, pierwszy turniej w grę karcianą Star Realms. W rozgrywkach wzięło udział czworo uczestników – Marysia, Bartek, Jonatan i Czarek. Formuła turnieju zakładała, że każdy zagra z każdym w systemie BO3 (ang. Best of Three), a więc do dwóch wygranych pojedynków. Wyniki poszczególnych meczów wyglądają następująco: Marysia vs Bartek 2:1; Czarek vs Jonatan 2:1; Marysia vs Czarek 2:0; Bartek vs Jonatan 2:0; Jonatan vs Marysia 2:1; Bartek vs Czarek 2:1.

Suma zdobytych punktów zapewniła zajęcie pierwszego miejsca ex aequo Marysi oraz Bartkowi (po 5 punktów). Niestety dogrywka o wyłonienie jednego zwycięzcy nie była możliwa, bowiem pojedynki były tak zacięte, że turniej nieco się przedłużył. Jonatan oraz Czarek zdobyli po 3 punkty. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wzięcia udziału w turnieju, zaś Marysi i Bartkowi należą się brawa za osiągnięcie znakomitych wyników!

Mamy nadzieję, że pierwszy turniej w Star Realms nie będzie ostatnim oraz, że jesienią uda się zorganizować Borniańską Ligę Star Realms. Jeżeli jeszcze nie wiesz, czym ta wspaniała pojedynkowa karcianka jest, a lubisz rywalizację i chciałbyś się sprawdzić jako kapitan floty kosmicznej, zapraszamy na zajęcia, które poprowadzi pan Damian Dorocki. Wkrótce pojawią się bardziej szczegółowe informacje na temat terminu cyklicznych spotkań przy planszówkach i karciankach. Warto więc obserwować stronę i profil Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bornem Sulinowie. Do zobaczenia!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Kategoria: Aktualności, MKiDN