Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie » Blog Archive » Wystawa FUTURAMA

Otwarcie wystawy już za nami! 27 sierpnia 2021 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie realizując zadanie pn. „Uranowe uszy” w ramach konkursu grantowego organizowanego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pt. „Partnerstwo dla książki” miała przyjemność zaprezentować Państwu wystawę inspirowaną twórczością Stanisława Lema. Wernisaż fotografii pt. „Futurama” został przygotowany przez pracowników biblioteki – naszych młodych artystów: Martę Kątny (pomysł i aranżacja) oraz Daniela Graszkę (fotografia i post-processing). W czasie wydarzenia każdy z uczestników otrzymał unikatowe torby bawełniane, przygotowane specjalne na tę okazję.

FUTURAMA – wystawa wyglądająca tak, jakby była wytworem techniki przyszłości, a jej świat nie jest ani utopią, ani antyutopią. Świat przyszłości nie jest idealny, ludzie nadal stykają się z wieloma podstawowymi problemami. A Ty jak wyobrażasz sobie przyszłość? Widzisz zautomatyzowaną codzienność, czy może oczami wyobraźni patrzysz na postapokaliptyczny krajobraz? Inaczej przyszłość będzie postrzegało dziecko, a jeszcze inaczej dorosły mający za sobą bogatą przeszłość. Sam zadecyduj, w jakich kolorach dla Ciebie maluje się przyszłość!

Wystawę można oglądać codziennie w godzinach pracy biblioteki. Serdecznie zapraszamy!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Kategoria: Aktualności, MKiDN, Wystawy