Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie » Blog Archive » Bookcrossing w bibliotece. Uwalniamy książki!

davMiejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie zachęca do uwalniania książek!

Bookcrossing to idea nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych czy w miejscach celowo utworzonych tzw. półkach bookcrossingowych (stoliki, regały, gabloty) po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej.

Każdy może przekazać dalej książkę, która zalega na półce w jego mieszkaniu. W ten sposób książka zyska nowe życie, a my przyczynimy się do popularyzowania czytelnictwa.

Punkt bookcrossingowy powstał na parterze tuż przy wejściu do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Książki rozgościły się tam na regale i w różnych zakamarkach, skąd wołają, by zabrać je do domu lub przynieść tutaj inne towarzyszki.

Zapraszamy!