Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie » Blog Archive » „Niepodległa do hymnu”!

W dniu 11 listopada w samo południe, każdy z Państwa może wziąć udział w akcji „Niepodległa do hymnu” i przyłączyć się do wspólnego śpiewania Hymnu Państwowego. Wystarczy o godz. 12.00 włączyć jedną z większych stacji radiowych lub telewizyjnych i przyłączyć się do wspólnego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego, który będzie emitowany na antenie.

W kolejną rocznicę odzyskania niepodległości pokażmy, że jesteśmy jedną, biało-czerwoną rodziną, a odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego wciąż przypomina o wielkim sukcesie Polaków, którzy po 123 latach niewoli odzyskali niepodległość.

To jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, zapoczątkowane na setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i wyjątkowa okazja do zaakcentowania wspólnotowego wymiaru obchodów.