Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie » Blog Archive » Z wizytą w Małym Przedszkolu w Łubowie

20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, a 29 września Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Filia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łubowie postanowiła uczcić te dni wspólnie z przedszkolakami z Małego Przedszkola. W poniedziałek pani Magda wybrała się do najmłodszych, by przeczytać dzieciom bajki. W grupie maluszków przeczytano opowieść dla Kuby „O tym, dlaczego warto chodzić do przedszkola” z książki „Pora do przedszkola” Anny Sójki.

W grupie starszaków odczytano dwie bajki z książki „Bajki dla dzieci – Wesołe Przedszkolaki” Ewy Stolarczyk. Dzieci opowiadały: kto to jest przedszkolak i co powinien umieć, jak rozpoznać jesień i jakie dary nam przynosi. To zadziwiające, że już każdy potrafi rozpoznać rodzaje grzybów! :)

Magdalena Haas
Młodszy bibliotekarz