Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie » Blog Archive » Bajdurki oraz przysmaki w Bornem Sulinowie

23 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bornem Sulinowie było naprawdę smacznie! Wszystko za sprawą pani Grażyny Zaremby-Szuba, kucharki i restauratorki, która z wielką pasją opowiedziała obecnym o tradycyjnej kuchni pomorskiej, jej historii i tajnikach. Gwoździem programu było rozstrzygnięcie konkursu na najlepszy tradycyjny polski wypiek!

Uczestnicy biorący udział w konkursie postarali się, aby przyniesione przez nich ciasta cieszyły nie tylko podniebienie, ale również oko. Jury w konkursie mógł być każdy siedzący na widowni. Wszyscy goście po skosztowaniu wypieków wybrali zwycięzcę i wyróżnienia.

Pierwsze miejsce zajął Klub Senior+, drugie miejsce otrzymał pan Władysław Żebrowski, a trzecie pani Maria Zalewska. Wyróżnienie za pyszne ciasto marchewkowe powędrowało do pana Marcina Fiursta. Gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim za ten wspaniały wieczór!

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu EtnoPolska 2020.

Kategoria: Aktualności, MKiDN