Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie » Blog Archive » Mam na imię… Jestem Polakiem/Polką (odc. 4)

Kochani, przed Wami nowy odcinek serii pt. „Mam na imię… Jestem Polakiem/Polką”. W każdym odcinku mieszkańcy Bornego Sulinowa przybliżą Wam swoje rodzinne strony, opowiedzą o kultywowanych tradycjach, przyzwyczajeniach przywiezionych do naszego miasteczka oraz ludziach pochodzących z ich rodzinnych terenów. Borne Sulinowo to miasto, w którym rdzennymi mieszkańcami jesteśmy my – ludzie przyjezdni, rozsiani niegdyś po całej Polsce. Mamy nadzieję, że seria tych filmów pozwoli na jeszcze lepsze poznanie i integrację mieszkańców tego leśnego miasteczka.

W czwartym odcinku pani Danusia przybliży region zachodniopomorski – wszystkim nam znany. Życzymy wspaniałych wrażeń :)

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu EtnoPolska 2020.

Kategoria: Aktualności, MKiDN