Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie » Blog Archive » Narodowe Czytanie 2020 w Bornem Sulinowie / wideo 4K

Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie po raz kolejny wzięła udział w kampanii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej upowszechniającej i promującej czytelnictwo Narodowe Czytanie 2020!

Dziewiątą lekturą tej akcji została „Balladyna” Juliusza Słowackiego.

Wierzę, że w tym szczególnym dla nas wszystkich czasie, kiedy razem pokonujemy epidemię, wspólna lektura klasyki polskiej literatury jeszcze silniej nas zjednoczy, przynosząc wiele czytelniczej satysfakcji i ponownie łącząc w przekonaniu o doniosłości dzieł naszych największych pisarzy – napisał Prezydent RP Andrzej Duda w liście zachęcającym do współtworzenia akcji.

I tak też było! W sobotnie południe wszyscy obecni oddali się pięknej historii, jaką jest „Balladyna” w mistrzowski sposób czytając wybrane fragmenty. Wydarzenie zostało zrealizowane w najbezpieczniejszej formie i z zachowaniem wszelkich środków ostrożności zapewniając wszystkim przybyłym zarówno poczucie komfortu i bezpieczeństwa, jak i fantastyczny dzień poświęcony klasyce polskiej literatury.

Dziękujemy tym wszystkim, którzy przyjęli nasze zaproszenie do udziału we wspólnym czytaniu:

1. Pani Barbara Wybranowska
  2. Pani Anna Zych
  3. Pan Krzysztof Szulejko
  4. Pani Elżbieta Szarejko
  5. Pan Krzysztof Oliwa
  6. Pani Anna Kasperek
  7. Pani Ewa Matysiak
  8. Pani Edyta Mech
  9. Pani Marta Kątny
  10. Pani Wiktoria Łozińska
  11. Pan Adam Dąbrowski
  12. Pani Krystyna Łukasiewicz
  13. Pan Robert Gruszecki
  14. Pani Halina Skibińska
  15. Pan Mirosław Szeligowski
  16. Pan Piotr Łoza
  17. Pani Luiza Kostrubiec
  18. Pani Magdalena Haas

Jak zawsze, Państwa zaangażowanie jest nieocenione. Był także czas na wspólne zdjęcia, przybicie pamiątkowej pieczęci, a wszystkim uczestnikom wręczono podziękowania. Już teraz zapraszamy wszystkich do Narodowego Czytania za rok. Pamiętajmy jednak o tym, że warto przez cały rok mieć kontakt z książką, literaturą i z pięknem polskiego języka!

Zdjęcia i wideo: Daniel Graszka – MBP Borne Sulinowo