Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie » Blog Archive » Wernisaż fotografii pt. „Folk’n’roll”

4 września 2020 roku Galeria Miejskiej Biblioteki Publicznej tętniła życiem! Wszystko za sprawą wystawy zdjęć pt. „Folk’n’roll”. Przygotowane zdjęcia oprócz przedstawienia piękna, detali i kolorów polskich tradycyjnych strojów ludowych, przeniosły wszystkich obecnych w podróż w czasie do najjaśniejszych miejsc Bornego Sulinowa oraz do najciemniejszych zakątków duszy. Wystawa została podzielona na siedem osobliwych emocji – energię, miłość, lekkość, niepewność, rozkojarzenie, wdzięczność i zainspirowanie.

Fotografik i autor zdjęć – Daniel Graszka oraz Marta Kątny, która zajęła się aranżacją podczas sesji zdjęciowej serdecznie przywitali licznie przybyłych gości opowiadając o spontaniczności i długiej pracy nad montażem całego przedsięwzięcia. Gromkie brawa przede wszystkim zebrały osoby, które można było podziwiać na zdjęciach – Wiktoria Łozińska, Kornelia Stachowiak, Kinga Dubrawska, Robert Gruszecki i Roland Schlamberger. Wszyscy zaangażowani w wernisaż byli dumni i wdzięczni za tak żywe zainteresowanie!

Za pomoc przy sesji zdjęciowej pragniemy podziękować Złocienieckiemu Ośrodkowi Kultury za udostępnienie oryginalnych strojów ludowych, właścicielom restauracji „Leśna Pustać” w Bornem Sulinowie, Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie oraz Ośrodkowi „Revital” w Bornem Sulinowie.

Wystawę można podziwiać codziennie w godzinach pracy biblioteki do dnia 2 października 2020 roku. Serdecznie zapraszamy!

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu EtnoPolska 2020.

Kategoria: Aktualności, MKiDN, Wystawy