Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie » Blog Archive » Spotkanie z poezją Marii Woronicz z najnowszego tomiku wierszy (cz. II)

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, mamy przyjemność zaprosić Państwa na spotkanie z poezją pani Marii Teresy Woronicz.

Pani Maria była niedawno naszym gościem na jednym ze spotkań autorskich, gdzie opowiadała o sobie i swojej twórczości. Była jedną z czołowych propagatorek i orędowniczek Klubu Literackiego „Pod piórem” i przez 20 lat związana z Bornem Sulinowem. Organizowała liczne wieczorki poetyckie, gdzie spragnieni spokoju mieszkańcy mogli przez chwilę przystanąć w biegu życia i znaleźć czas na ciszę, zadumę i refleksję.

I mimo, iż sprawy osobiste zaprowadziły Ją do rodzinnych Polkowic, to tu – w Bornem pozostawiła cząstkę siebie: nie tylko liczne wiersze, ale i cudownych przyjaciół, z którymi wciąż utrzymuje żywe kontakty.

To właśnie im, ale przede wszystkim kobietom, dedykuje swoje ostatnie wiersze z najnowszego tomiku. I tymi wierszami pragnie się z Wami podzielić.

Zapraszamy do wysłuchania najnowszej poezji pani Marii w jej własnej interpretacji!