Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie » Blog Archive » Szósty tydzień zajęć wakacyjnych – Szkółka wędkarska

Ostatni tydzień wakacji w bibliotece – chociaż nie brzmi to wesoło, my bawiliśmy się w najlepsze, a każdy dzień był lepszy od poprzedniego. Szkółka wędkarska, czyli codzienne warsztaty były głównym tematem 5 minionych dni. Dzięki panom z PZW w Bornem Sulinowie nauka łowienia ryb i obsługi sprzętu wędkarskiego nie była nudna, przeciwnie, wręcz fascynująca!

Jak się okazało, nasze dzieci mają do tego wrodzony talent. Szybko zrozumiały o co chodzi i już na piątkowych zawodach wędkowali jak prawdziwi zawodowcy! Po całej zabawie na uczestników czekało ognisko, muzyka i dużo wspaniałych prezentów. Specjalne nagrody otrzymali oczywiście laureaci zawodów wędkarskich:

I miejsce – Bartosz Piwoński
II miejsce – Lidia Samchenko
III miejsce – Klementyna Marwicz

Uzupełnieniem tygodnia były specjalnie przygotowane atrakcje. Jedną z nich było spotkanie z ratownikami medycznymi i strażakami. Dzieci poznały zasady dbania o bezpieczeństwo swoje, jak i bliskich w różnych życiowych sytuacjach, przypomniały sobie ważne telefony alarmowe oraz kroki podejmowane podczas ratowania życia. Miały również okazję zobaczyć różne rodzaje opatrunków i wypróbować je na sobie. Szło im raz lepiej, raz gorzej, ale jak to mówią – trening czyni mistrza :)

Spotkanie ze strażakami okazało się największą imprezą tygodnia! Oprócz ważnego, edukacyjnego aspektu warsztatów, panowie z OSP zapewnili nam także niezłą dawkę wrażeń. Dzięki odważnym doświadczeniom jakie pokazywali, wszyscy obecni (nawet spacerujący turyści) z zafascynowaniem oglądali, jak z butli gazowej można stworzyć prawdziwy miotacz ognia, jak ogień gasi się na wodzie oraz co się stanie, kiedy do wrzącego oleju doleje się wody. Było naprawdę gorąco. Całe szczęście panowie Strażacy szybko ochłodzili atmosferę organizując dzieciom kąpiel w najprawdziwszej pianie. Dziękujemy całej ekipie za tak niesamowite przeżycia!

Na dokładkę, w czwartek wszyscy razem, wraz z dziećmi z gminy Borne Sulinowo wybraliśmy się do kina w Szczecinku na bajkę pt: „Turu. W pogoni za sławą”. Jak się okazuje, dzieci tak samo kochają kino, jak kochają popcorn. Warto dodać, że wyjazdy do kina zostały sfinansowane przez Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie. Dziękujemy!

Chociaż był to ostatni tydzień wakacji w bibliotece, z pewnością nie był ani smutny, ani nudny. Uśmiechnięte i zadowolone dzieciaki żegnaliśmy z małą łezką wzruszenia mając nadzieję, że wrócą do nas w przyszłym roku!

Kategoria: Aktualności, Wycieczki