Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie » Blog Archive » Trzeci tydzień zajęć wakacyjnych – Jestem sportowcem

Kolejny tydzień wakacji za nami! Przez ostatnie 5 dni pod okiem pana Piotra Gałki dzieci dzielnie pracowały nad kondycją podczas zajęć sportowych. Oprócz klasycznych, uwielbianych przez wszystkich gier zespołowych, takich jak piłka nożna czy koszykówka, wszyscy obecni mieli możliwość sprawdzić swoją szybkość i zwinność na torze przeszkód. Czwartek był dobrym dniem do nauki nowej gry – gry w bule. Członkowie klubu sportowego „BorBul” w Bornem Sulinowie chętnie pomogli dzieciom nauczyć się zasad. Ostatnie zajęcia na Orliku z panem Piotrem będące jednocześnie podsumowaniem tygodnia łączyły wszystkie elementy i umiejętności nabyte w ciągu ostatnich dni. Piękna pogoda sprawiła, że ten tydzień był wprost idealny!

Prawdziwą atrakcją minionych dni była wycieczka do parku rozrywki Majaland w Kownatach. Podczas całodniowej zabawy w parku dzieci podzielone na grupy wiekowe korzystały z licznych atrakcji, takich jak ekscytujące rollercoastery, bitwy wodne i kwiatowe karuzele!

Dzień później uczestników zajęć wakacyjnych czekała kolejna niespodzianka – wyjazd do kina na bajkę pt. „Wiking i magiczny miecz”. Zapach popcornu wprawił wszystkich w niezwykły nastrój i zadowoleni bezpiecznie wróciliśmy do domu.

Uzupełnieniem sportowego tygodnia były zajęcia kulinarne z panem Marcinem Fiurstem, który nauczył dzieci robić prawdziwą włoską pizzę. Była ona tak smaczna, że każdy bez wyjątku zjadł znajdujące się na niej warzywa. Pani Izabela Jadwiżyc przybliżyła dzieciom zasady zdrowego odżywiania, a pan Piotr Gałka zasady udzielania pierwszej pomocy. Po tak aktywnym, a zarazem edukacyjnym tygodniu wszyscy mogą śmiało powiedzieć: JESTEM ODPOWIEDZIALNYM SPORTOWCEM!

Kategoria: Aktualności, Wycieczki