Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie » Blog Archive » Wakacyjna wycieczka do Energylandii za nami!

W dniach 2-4 lipca 2020 roku odbyła się już dziesiąta wycieczka organizowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Bornem Sulinowie. Dołożyliśmy wszelkich starań, by wyjazd odbył się w bezpiecznych warunkach z zachowaniem reżimów sanitarnych wymaganych prze GIS. Sprawdzaliśmy, czy cel naszej podróży również wdrożył odpowiednie procedury i zabezpieczenia. Upewniwszy się, że wszystko zostało dopięte – spokojni ruszyliśmy w drogę. Tym razem odwiedziliśmy Energylandię w Zatorze, największy park rozrywki w Polsce. Osobą, która zajęła się przygotowaniem i sprawnym przebiegiem całego wydarzenia był pan Daniel Graszka.

Do wycieczki dołączyli zaprzyjaźnieni z biblioteką mieszkańcy z innych miejscowości, między innymi z Barwic, Bobolic, Połczyna Zdroju, Szczecinka czy Złocieńca. Ogółem w imprezie wzięło udział dokładnie 58 osób. Tradycyjnie naszym przewoźnikiem była firma Wolski Travel z Kołobrzegu, która czuwała nad bezpieczeństwem i sprawnym przejazdem.

Po 9 godzinach podróży mieliśmy do dyspozycji aż 10 godzin na zabawę, które spędziliśmy na korzystaniu z licznych atrakcji, zapewniających niezapomniane wrażenia. Do zwiedzenia mieliśmy takie strefy jak: Bajkolandię dla najmłodszych, Strefę Familijną dla całych rodzin, Ekstremalną dedykowaną wszystkim spragnionym wrażeń, Smoczy Gród, a także Wodną – Water Park.

W strefie ekstremalnej, od sezonu 2018 bezsprzecznie królują Hyperion Mega Coaster – największy i najszybszy w Europie w swojej kategorii oraz Speed Water Coaster – światowy rekordzista wśród wodnych kolejek!

Główną atrakcją Smoczego Grodu był najwyższy na świecie hybrydowy rollercoaster Zadra, który osiąga prędkość 121 km/h.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaufanie, dużo pozytywnej energii i tak liczne zainteresowanie. Podziękowania także dla biura turystycznego AGA-TOMA z Barwic – za wsparcie organizacyjne.

Już teraz zapraszamy na wakacyjną wycieczkę do Europa-Parku (od 2014 roku uznawany za najlepszy park rozrywki na świecie i zarazem największy w Niemczech), która odbędzie się w dniach 21-23 sierpnia! Nie można sobie wymarzyć lepszego zakończenia wakacji! Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej i profilu na Facebooku :)

Kategoria: Aktualności, Wycieczki