Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie » Blog Archive » Koncert MACIEJA TACHERA

Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie serdecznie zaprasza na solowy, kameralny koncert MACIEJA TACHERA, który odbędzie się 16 lipca o godzinie 17.00 (loża prasowa przy bibliotece, ul. Szpitalna 1). Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona!

TACHER to autorski solowy projekt Maćka Tachera, dającego się dzisiaj poznać nie tylko od strony wokalnej, ale również jako kompozytor i autor tekstów. Akompaniując sobie na gitarze i wykorzystując looper Tacher snuje metafizyczne opowieści, niekiedy ironicznie bawiąc się popkulturowymi odniesieniami. Choć niektórzy nazywają jego muzykę romantycznym folkiem, pozostaje otwarty na gatunki, sięgając czasem po motywy jazzowe, innym razem po mocniejsze, nie tylko akustyczne, gitarowe brzmienia. Pomiędzy autorskimi piosenkami, na koncertach Maćka Tachera usłyszeć można czasem także utwory Damiena Rice’a, Simona & Garfunkela, czy Grzegorza Ciechowskiego.

W latach 2006-2018 był wokalistą zespołu Manchester, z którym wydał trzy płyty długogrające, a także zdobył m.in. nagrodę TopTrendy, otrzymał nominację do Fryderyka i Superjedynek, supportował Roda Stewarta. Autor tekstów piosenek także innych artystów, m.in. współautor przeboju „O Pani!” Grzegorza Hyżego. Jako artysta solowy występował już ze swoim autorskim materiałem na jednej scenie z Mariuszem Lubomskim i Adamem Nowakiem, supportował Smolika/Keva Foxa i Darię Zawiałow. Pod szyldem My Name Is New – wspierającego niezależnych artystów projektu wytwórni KAYAX – Tacher wydał ostatnio dwie piosenki: „Love pod prąd” i „Piąte piętro”.

Wydarzenie na Facebooku: