Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie » Blog Archive » „Teatr w Małym Mieście” w Bornem Sulinowie!

Jest to projekt edukacyjny, nastawiony na upowszechnianie teatru w małych miasteczkach, oddalonych od instytucji teatralnych. W tym roku odbędzie się już VIII jego edycja. W Bornem Sulinowie zaprezentowane zostaną 2 spektakle plenerowe, przeznaczone dla widowni dziecięcej i dorosłej.

Już 18 lipca 2020 roku będą mieli Państwo okazję obejrzeć:

17:00 – Teatr Nikoli „Maruczella”
„Maruczella” opowiada o damsko-męskich perypetiach; łącząc w sobie humor, niezwykłą stylistykę niemego kina i filmów Federico Felliniego tworzy spektakl, który od pierwszych chwil porywa publiczność. Perfekcyjnie łącząc pantomimę z taneczno-komicznymi scenkami „Maruczella” jest ofertą dla całych rodzin, wzbudzając salwy śmiechu tak u małych, jak i dużych widzów.

18:30 – Teatr Łata „Morskie opowieści”
Spektakl opowiada historię pary bohaterów, którzy nie mogąc zaciągnąć się na żaden okręt postanawiają wziąć los we własne ręce i zbudować statek, na którym wyruszą w rejs. Jak to bywa na morskich szlakach – czekać ich tam będzie mnóstwo przygód. Nasi bohaterowie stoczą bitwę morską, będą musieli walczyć z żywiołem podczas burzy, stanąć oko w oko z groźną ośmiornicą, aż wylądują na pozornie bezludnej wyspie…

Choć początkowe relacje między głównymi bohaterami nie należą do najbardziej udanych, to wspólne przygody zacieśniają ich więzi, co w finale kiełkuje prawdziwym uczuciem. Jest to więc spektakl nie tylko o odwiecznym pragnieniu i poszukiwaniu przygód, ale i o znalezieniu prawdziwego skarbu jakim jest przyjaźń.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Wydarzenie na Facebooku:

Kategoria: Aktualności, MKiDN