Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie » Blog Archive » Otwarcie wystawy Lidii Kubisztal

W dniu 10 stycznia 2020 roku w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej odbył się wernisaż prac Lidii Kubisztal. W wydarzeniu wzięło udział wielu przyjaciół artystki, która związana jest z Bornem Sulinowem, gdzie mieszka i tworzy od 2001 roku. Preferuje malarstwo olejne, grafikę, akwarelę czy tkaninę artystyczną. Tworzy także piękne batiki. Główna tematyka jej prac to pejzaż, architektura, kwiaty, portrety i postacie baśniowe.

Zauroczona borneńskimi wrzosowiskami chętnie sięgała po tę tematykę. Dziś mogliśmy podziwiać ogromną różnorodność jej prac, od alei spacerowych w Bornem Sulinowie, przez charakterystyczne dla Bornego budynki, po paryskie uliczki. Korzystając z okazji pani Lidia postanowiła wręczyć także upominki – wykonała szereg portretów niektórych członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku, z którymi artystka prowadzi zajęcia malarskie. Po zakończonej wystawie prace te zostaną przekazane zainteresowanym osobom.

Wystawę można podziwiać codziennie w godzinach pracy biblioteki do dnia 14 lutego 2020 roku. Serdecznie zapraszamy!

Przypominamy o możliwości nabycia (zakupu) wystawianych prac na własność. Szczegóły i zdjęcia wszystkich wystawianych obrazów są dostępne w „Sklepiku przy Galerii”. Zajrzyjcie tam koniecznie!

Kategoria: Aktualności, Wystawy