Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie » Blog Archive » Rakowo
lip

Ta nieduża wieś położona jest nad jeziorami Komorze i Rakowskie, które stanowią jednocześnie początek spływu kajakowego rzeką Piławą. Jest to malownicza kraina porośnięta bujnymi lasami, wśród których pobłyskują w słońcu liczne jeziora z krystalicznie czystą wodą (połączone siecią rzek i strumieni). Znajdują się tu miejsca o niepowtarzalnych walorach turystycznych, jakich dziś ze świecą szukać, choć do końca – przez wczasowiczów i turystów nie odkryte.

Znajduje się tu pomnik postawiony na cześć zmarłych Niemców, którzy mieszkali na tym terenie przed II wojną światową. Kamień ten ma przeprosić za zniszczenie miejsca spoczynku.

Ciekawym miejscem do wypoczynku jest pensjonat „Śniegórka”. Jego oferta skierowana jest do ludzi pragnących wypoczywać w pięknych krajobrazowo i czystych ekologicznie miejscach, a zarazem ceniących komfort i preferujących czynny wypoczynek. Właściciele oferują gościom pakiet usług zapewniających atrakcyjne spędzenie wolnego czasu.

Pakiet obejmuje:
– obszerne pokoje i apartamenty (łazienka, balkon, tv-sat, lodówka),
– wyżywienie,
– spływ kajakowy,
– wycieczka wozem po okolicy,
– ognisko z kiełbaskami.

Sprzęt:
– rowery turystyczne,
– łodzie wiosłowe, za dopłatą silnik i echosonda,
– kajaki,
– stanowisko komputerowe i Internet,
– sala audiowizualna,