Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie » Blog Archive » Krągi
lip

We wsi znajduje się ryglowany kościół filialny pod wezwaniem Św. Antoniego (obecnie Matki Boskiej Królowej Polski), wzniesiony w 1891 roku. Od strony zachodniej stoi drewniana wieża, którą wieńczy piramidalno-iglicowy hełm.

Ciekawą formą spędzania wolnego czasu w tej wsi jest paintball. Jest to rodzaj gry zespołowej, polegającej na prowadzeniu pozorowanej walki przy użyciu markerów, urządzeń zbliżonych kształtem i zasadą działania do broni pneumatycznej, które za pomocą sprężonego powietrza lub dwutlenku węgla wyrzucają kulki wypełnione farbą. Trafienie przeciwnika, podczas którego kulka rozbija się, pozostawiając kolorowy ślad (nazywany przez graczy splatem) na ciele, masce bądź markerze zawodnika, powoduje jego eliminację z gry.

Kontakt:
tel. 504 378 736, 697 502 563