Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie » Blog Archive » Podwójny sukces!!! Biblioteka i filia w RKG Równać Szanse 2018

W tej edycji konkursu grantowego Równać Szanse 2018 wpłynęło do 286 projektów od organizacji pozarządowych, bibliotek, domów kultury i nieformalnych grup dorosłych. Decyzją Komisji Ekspertów dofinansowano 108 projektów, a z województwa zachodniopomorskiego: 2, przy czym oba projekty z Bornego Sulinowa i na działalność biblioteki.

Z inicjatywy dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bornem Sulinowie i Fundacji Bez Retuszu, aplikowaliśmy o dwa granty i powiodło się w obu przypadkach.

Projekt dla MBP w Bornem Sulinowie pt. Muzyka łagodzi obyczaje ma na celu współpracę międzypokoleniową na gruncie muzycznym. Natomiast projekt dla filii MBP w Łubowie pt. Perełki gminy Borne Sulinowo ma na celu poznanie i zareklamowanie najciekawszych z perspektywy młodzieży zakątków naszej gminy.

RKG Równać Szanse realizowany jest przy wsparciu finansowym Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Kwota dotacji to 8 000 i 8 500 zł. Projekty ruszają już w nowym roku. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.