Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie » Blog Archive » Kiermasz Świąteczny pn. „Pierniczki Reni” 2018 / rozpiska godzinowa!

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w KIERMASZU ŚWIĄTECZNYM. W tym roku wydarzenie odbędzie się 15 grudnia od godz. 13.00 w auli BKO (al. Niepodległości 28). Poczujmy magię świąt! Podczas kiermaszu stale będzie nam towarzyszyć świąteczne granie i śpiewanie, zapach cynamonu i piernika oraz licytacje. Zaczynamy o 13.00!

W programie:
degustacja i sprzedaż pierników wg autorskiego przepisu Reni Kasprzyk,
– kawiarenka i serwis kawowy,
– rozgrzewająca herbatka „Grzaniec” malinowo-korzenna GRATIS,
AUKCJA obrazów, rzeźby i podarunków,
występy instrumentalne i wokalne, m.in. koncert saksofonowy, Karolina Górzyńska, Zofia Salmanowicz, Janusz Pawłowski, zespół wokalny pod kier. Marty Kątny,
wspólne kolędowanie z zespołem ONTIS,
– koncerty zespołów CENTRALA 57 i KRÓL DAWID,
stoiska handlowe, w tym:

• wyroby i przetwory domowe,
  • kosmetyki naturalne,
  • ciasta,
  • miody,
  • rękodzieło,
  • biżuteria artystyczna,
  • i wiele innych…

Środki pozyskane ze sprzedaży pierniczków i obsługi kawiarenki zostaną przeznaczone na pomoc potrzebującym i wzbogacenie oferty kulturalnej miasta. Środki pozyskane z aukcji obrazów zostaną przekazane na zakup materiałów malarskich do Atelier Młodego Artysty. Serdecznie zapraszamy!

Przebieg wydarzenia:
11.00-14.00 – warsztaty ozdób choinkowych w CKiR
13.00 – otwarcie stoisk przed BKO ze sprzedażą świątecznych specjałów
14.30 – otwarcie kawiarni z domowymi wypiekami, m.in. pierniki wg receptury Reni, ciasta, kawa, herbata i „GRZANIEC”
15.50 – POWITANIE i rozpoczęcie kiermaszowej części artystycznej
16.00 – występ 1) zespołu ONTIS
16.15 – występ młodzieżowej grupy wokalnej pod kier. Marty Kątny
16.25 – 1. aukcja obrazów, rzeźby, podarunków
16.45 – występy wokalne Karoliny Górzyńskiej i Zofii Salmanowicz
17.15 – KONCERT zespołu CENTRALA 57
18.15 – 2. aukcja obrazów, rzeźby, podarunków
18.30 – występ saksofonistów