Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie » Blog Archive » Recital poezji śpiewanej / wideo 4K

28 listopada 2018 roku sala kameralna w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bornem Sulinowie została szczelnie wypełniona przez miłośników pieśni W. Wysockiego i B. Okudżawy.

Nietuzinkową aranżację i wykonanie zapewnił duet: Radosław Szepiłło na akordeonie, absolwent Szkoły Muzycznej I i II st. w Szczecinie w klasie fortepianu oraz Adrian Zmaciński na klarnecie, absolwent Szkoły Muzycznej I i II st. w Szczecinie i konserwatorium muzycznego w Pesaro we Włoszech.

Ponad godzinny występ przeniósł słuchaczy w klimat najpiękniejszych, wspaniale wybrzmiewających i bardzo przenikliwych pieśni rosyjskich bardów. „Majster Grisza”, „Balonik”, „Konie narowiste” czy „Milicyjny protokół” porwały publiczność. Niespodzianka w postaci multimedialnego pokazu slajdów z wypraw w różne zakątki Rosji uzmysłowił, że znany większości kraj sąsiadów to nie tylko matrioszki czy „Wilk i zając”, ale niekończąca się, surowa przestrzeń Syberii, nowoczesne, imponujące drapacze chmur i zadbane, z pietyzmem wręcz wypieszczone zabytki architektury rosyjskiej. Kraj kontrastów… pełen uroku, niespodzianek, egzotyki…

Najserdeczniej dziękujemy za namiastkę dorobku kultury rosyjskiej, którą zostawiliście dla nas w Bornem Sulinowie. I prosimy o więcej!

Tekst: Iwona Gajewska-Tranbowicz, Dyrektor MBP
Zdjęcia i wideo: Daniel Graszka – MBP Borne Sulinowo

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach projektu „Biblioteka i jeszcze więcej!” z programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2018 „Partnerstwo dla książki” realizowanego przez Instytut Książki w Krakowie.

Kategoria: Aktualności