Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie » Blog Archive » Projekt tworzenia ozdób bożonarodzeniowych w Silnowie

Współpraca biblioteki w Silnowie oraz Stowarzyszenia „Silnowo 2020” zaowocowała warsztatami tworzenia ozdób bożonarodzeniowych pt. „Magia świąt”. Celem projektu jest wspólne uczenie się lub doskonalenie wytwarzania ozdób świątecznych różnymi, ciekawymi technikami (decoupage, tkaniny, filc).

Podczas pierwszych zajęć, które odbyły się 10 października wykonane zostały ozdoby świąteczne metodą decoupage. Na początek, pani instruktor Małgorzata Wilk – omówiła powyższą technikę, po czym wszyscy obecni przystąpili do pracy. Pod czujnym okiem pani Gosi, pani Ani Malarskiej i pani Ani Malarskiej-Kozakiewicz uczestnicy zajęć wykonali piękne prace, które czekały na kolejny etap, czyli ozdabianie.

Drugie spotkanie miało miejsce 24 października. Podczas zajęć ozdobione zostały poprzednie prace, a także powstały nowe projekty wykonane metodą decoupage, połączone z efektem pęknięć.

Projekt realizowany jest dzięki dofinansowaniu ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz ośrodka „Działaj Lokalnie” w Szczecinku.

Warsztaty są skierowane do mieszkańców sołectwa Silnowo, jak i gości, oraz do wszystkich grup wiekowych. Wszystkie zajęcia są bezpłatne. Cykl obejmuje 6 spotkań po 2 godziny, a jego finałem będzie Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbędzie się 22 grudnia 2018 roku.

Julia Woźniak
Młodszy bibliotekarz