Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie » Blog Archive » Spotkanie autorskie z Magdą Omilianowicz

13 września 2018 o godz.17.00 Miejska Biblioteka Publiczna miała przyjemność ponownie gościć Magdę Omilianowicz, dziennikarkę i pisarkę, autorkę literatury typu NON FICTION. Tym razem do Bornego Sulinowa sprowadziła ją chęć nie tylko przypomnienia dotychczasowego dorobku, ale głównie zaprezentowania nowej książki „Procentowo” oraz podzielenia się planami pisarskimi.

Magda Omilianowicz wydała 11 książek, w tym m.in. : Bestia. Studium zła. Historia Leszka Pękalskiego – „wampira z Bytowa”;  Pod podszewką świata– rozmowy o tym, co podróżnika pcha w niebezpieczny świat; Fakt autentyczny – zbiór ponad 300 gaf medycznych, alkoholowych, redakcyjnych, erotycznych i innych, które skłaniają do śmiechu… „Kalejdoskop” i „Kalejdoskop 2” – zbiór wybranych reportaży prasowych, które ukazały się w ostatnich 20 latach na łamach polskich i zagranicznych tygodników i dzienników.

Spotkanie odbyło się w kameralnym gronie, w zaciszu sali Galeria, gdzie uczestnicy mogli swobodnie porozmawiać z autorką na temat jej doświadczeń pisarskich, napotkanych ludzi i planów na przyszłość. Książki z dedykacją były miłym akcentem na zakończenie spotkania.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach projektu „Biblioteka i jeszcze więcej!” z programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2018 „Partnerstwo dla książki” realizowanego przez Instytut Książki w Krakowie.