Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie » Blog Archive » Projekt „Lato w Teatrze 2018” w bibliotece

Projekt „Lato w Teatrze” już ruszył! To już trzecia edycja projektu koordynowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Bornem Sulinowie. Dziś trzeci dzień spotkań z instruktorami. Przez 2 pierwsze dni odbywały się zajęcia wspólne, integracyjne, czyli zapoznawczo-rozpoznawcze. Od dziś uczestnicy zaczęli pracę w 5 sekcjach: lektorsko-dubbingowej, fotograficzno-performatywnej, animacji poklatkowej z plasteliną, animacji poklatkowej z papierem oraz ruchowo-aktorskiej.

Każda sekcja ma innego instruktora i proponuje inny rodzaj zajęć. W tym roku zdecydowaliśmy się na system rotacyjny. To znaczy, że każde dziecko będzie miało możliwość bliższego poznania i spróbowania swoich sił we wszystkich działaniach warsztatowych, prowadzonych przez każdego z instruktorów, grupy będą bowiem co dwa dni przechodzić do innej sekcji.

W projekcie bierze udział 45 uczestników w wieku 7-14 lat. Finał przewidujemy na 20 i 21 lipca. Wówczas uczestnicy wykażą się efektami swojej dwutygodniowej pracy.

„Lato w Teatrze” jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego finansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i dofinansowanym przez Urząd Miejski w Bornem Sulinowie oraz Miejską Bibliotekę Publiczną.

https://www.facebook.com/instytutteatralny
https://www.facebook.com/programLatowteatrze

Tekst: Iwona Gajewska-Tranbowicz
Zdjęcia: Daniel Graszka – MBP Borne Sulinowo

 

Kategoria: Aktualności, MKiDN