Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie » Blog Archive » Ruszamy z zajęciami wakacyjnymi!

Ostatnie dni czerwca to nie tylko koniec z nauką, ale co ważniejsze początek dobrej, letniej zabawy. Najlepiej wiedzą to dzieci uczęszczające na zajęcia wakacyjne organizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Bornem Sulinowie. Już od pierwszego tygodnia w każdym budził się szalony, wakacyjny zwierzak.

3 lipca mieliśmy okazję przeobrazić się w najprawdziwszych piratów. Nauczyliśmy się szyfrować wiadomości, rozwiązywać trudne zagadki oraz stworzyliśmy własną piracką flagę. Punktem kulminacyjnym naszego Dnia Pirata była sesja zdjęciowa, którą możecie obejrzeć poniżej. Jeszcze tak dzielnych piratów biblioteka nie gościła!

4 lipca odwiedzili nas przedstawiciele takich służb jak Straż Miejska, Ochotnicza Straż Pożarna i Pogotowie Ratunkowe. W ciekawy, i barwny sposób opowiadali o zachowywaniu bezpieczeństwa podczas wakacji, a także przeprowadzili kurs pierwszej pomocy. Pomogli nam uświadomić sobie, jakie zagrożenia możemy napotkać i jak się im przeciwstawiać. Jesteśmy bardzo wdzięczni za kilka tych ważnych godzin spotkania.

W gorące dni chętnie odwiedzaliśmy plażę, i oczywiście pod okiem ratownika wskakiwaliśmy do wody. W wolnej chwili budowaliśmy zamki z piasku, albo stawialiśmy szałasy. Takie dni wspominamy najlepiej! Całe dwa tygodnie były dla nas świetną zabawą. Zakończyliśmy je piątkową dyskoteką pod hasłem „Madagaskar”.

Zajęcia w bibliotece to nie tylko przeżywanie wspaniałych przygód i poznawanie przyjaciół, ale co najważniejsze lekcja współpracy oraz wspierania się w ciężkich chwilach. O tym, jak wyglądają warsztaty możecie usłyszeć w naszej wakacyjnej piosence!