Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie » Blog Archive » „Świadkowie łubowskiej historii” – pierwsze spotkania już za nami!

Filia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łubowie, z koordynatorem w osobie pani Magdy Haas – bibliotekarza łubowskiej filii, rozpoczęła realizację projektu „Świadkowie łubowskiej historii” w ramach Konkursu Specjalnego „Równać szanse” pn. „100-lecie odzyskania niepodległości”.

O środki z programu aplikowało Stowarzyszenie „Stacja Kultura” na prośbę Miejskiej Biblioteki Publicznej z przeznaczeniem na działalność filii biblioteki w Łubowie i aktywizację młodzieży z tego właśnie sołectwa.

Młodzi w piętnastoosobowej grupie spotkali się już dwukrotnie. Podczas pierwszego organizacyjnego spotkania dyrektor MBP w Bornem Sulinowie – Iwona Gajewska-Tranbowicz powitała ich serdecznie i podziękowała za zainteresowanie projektem. Oficjalnie przedstawiła koordynatora i wyłożyła cele programu oraz przewidywane osiągnięcia. Wspólnie omówiono zarys projektu i wyodrębniono działania do wykonania na okres niemal pół roku.

Młodzież wykazała żywe zaciekawienie perspektywą docierania do informacji o swojej małej ojczyźnie, rozmowami z ludźmi, przygotowaniem prezentacji, reportaży i wywiadów, udziałem w plenerze fotograficznym w Kołobrzegu oraz organizacją wystrzałowego finału, który przypadnie na koniec listopada. Harmonogram działań po długich dyskusjach został doprecyzowany podczas drugiego spotkania. Jeszcze trwają prace nad projektem logotypu, który pojawi się na koszulkach uczestników. Zapowiada się pracowicie i owocnie. Obiecujemy, że będziemy systematycznie relacjonować przebieg prac projektowiczów. Trzymamy kciuki za młodych, by nie stracili zapału i pomysłowości!

Stowarzyszenie „Stacja Kultura” we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Bornem Sulinowie realizuje projekt pt. „Świadkowie łubowskiej historii” w ramach Konkursu Specjalnego „Równać szanse” pn. „100-lecie odzyskania niepodległości” Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.