Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie » Blog Archive » Gościnna Noc w Barwicach

15 czerwca 2018 roku wraz z grupą zaprzyjaźnionych dzieci, wyruszyliśmy w całonocną podróż do Barwic. Tamtejsza biblioteka jako gospodarz spotkania gościła dzieci i młodzież z okolicznych partnerskich bibliotek, w tym Domasławic, Sianowa i Bornego Sulinowa. Tegoroczna edycja wydarzenia pod hasłem „RzeczpospoCzyta” rozpoczęła się zwiedzaniem Barwic oraz sportowymi rozgrywkami na tamtejszym stadionie.

Zmęczone i uśmiechnięte dzieci obejrzały później niemy film z lat 90. z towarzyszącą muzyką na żywo. Pełne dreszczyku emocji przedstawienie naładowało nas pozytywną energią, która nie opuszczała do rana. Po śniadaniu czekała jeszcze podróż do Szczecinka. Przewodnik z muzeum opowiedział nam piękną i ciekawą historię tego miasta, jak i również oprowadził nas po najważniejszych miejscach wartych uwagi. Wszyscy słuchali przewodnika z żywym zainteresowaniem, chociaż zmęczenie dawało się we znaki. Mimo wszystko, dzieciaki będą wspominać tę noc jako jedną z najlepszych przygód rozpoczynającego się lata.

W przyszłym roku gospodarzem inicjatywy GOŚCINNA NOC W BIBLIOTECE będzie Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie!