Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie » Blog Archive » Zawody wędkarskie z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

3 maja 2018 r. to ważna data, gdyż dokładnie 227 lat temu – 3 maja 1791 roku – Sejm Czteroletni uchwalił ustawę rządową, zwaną później Konstytucją 3 Maja. Uchwalono ją w czasach szczególnie trudnych dla Polaków. Koniec XVIII wieku przyniósł bowiem trzy rozbiory oraz utratę niepodległości na 123 lata.

Aby uczcić tę rocznicę  Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie wraz z Koło terenowym  PZW w naszym mieście, z udziałem pomocy sponsorów zorganizowała dla dzieci i młodzieży zawody wędkarskie spławikowe pod  nazwą “Majówka z wędką”.

Na starcie stanęło 21 zawodniczek i zawodników podzielonych na dwie grupy wiekowe. W nocy grzmiało i lało a w godzinach zawodów nie spadła ani jedna kropla deszczu. Po 2 godzinach zmagań z kijem wyniki zawodów jak niżej:

Miejska Biblioteka Publiczna i Koło PZW w Bornem Sulinowie serdecznie dziękują sponsorom, w tym: Urzędowi Miejskiemu w Bornem Sulinowie, Urzędowi Marszałkowskiemu ze Szczecina, Radom Osiedla Nr 1 i 2 w naszym mieście, OSP z Bornego Sulinowa oraz wszystkim organizatorom tej imprezy.  Zawody zakończyły się zadowoleniem wszystkich uczestników, opiekunów i organizatorów, nie brakło upominków, atrakcyjnych nagród, poczęstunku przy dźwiękach muzyki akordeonu pana Romana Sokulskiego i saksofonu pana Kazimierza Fabiszewskiego. Dziękujemy!

Dziękujemy zawodniczkom i zawodnikom za udział, dyscyplinę i doskonałe wyniki. Osobne podziękowania organizatorzy  kierują w stronę Piotra Pałysa, zwycięzcy ubiegłorocznych zawodów za przekazanie swej nagrody z roku ubiegłego najmłodszej tegorocznej zawodniczce, 6-letniej Laurze Jałocha. Brawo Piotr, to piękny gest z Twojej strony. Wszyscy jesteśmy pod wielkim wrażeniem Twojej postawy, szacunku dla najmłodszej koleżanki i szlachetności !!!