Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie » Blog Archive » Spotkanie autorskie z Dorotą Schrammek

26 kwietnia gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bornem Sulinowie była Dorota Schrammek – autorka tzw. prozy kobiecej, do której, jak sama podkreśla, scenariusze podsuwa samo życie. Określenie „proza kobieca” nie jest do końca zgodne z prawdą, jeśli wziąć pod uwagę odbiorców tej twórczości, bowiem po książki sięgają także panowie.

Nie zmienia to jednak faktu, że utwory w swym gatunku są obyczajowe. Pewnie dlatego z taką łatwością czytelnik identyfikuje się z bohaterami, czasem i przestrzenią prezentowanymi na kartach książek. Mało tego, z książkami pani Doroty można wędrować uliczkami przywołanych miejscowości i uczyć się ich topografii! Tak, bo takie sytuacje już miały miejsce…

Dorota Schrammek pochodzi z Rudek – maleńkiej wsi znajdującej się nieopodal Wałcza. Oficjalny debiut wydawniczy pisarki przypadł na rok 2015. Pierwsza powieść nosi tytuł „Stojąc pod tęczą”. Autorka ma na swoim wydawniczym koncie 9 pozycji, w tym: „Tam, gdzie czekał anioł”, „Dom, którego nie było”, trylogia: „Na brzegu życia”, „Horyzonty uczuć”, „Wiatr wspomnień”, dwuczęściowy cykl dla młodzieży „Niepełka”.

Obecnie w przygotowaniu na warsztacie pisarki znajduje się kolejna trylogia. W tajemnicy zdradzimy tylko, że jest związana z miejscem dzieciństwa – Winnymi Wzgórzami, a ponieważ sama autorka w swym życiu kieruje się trzema kluczowymi wartościami, takimi jak: wiara, nadzieja i miłość, cykl będzie właśnie im podporządkowany. Z ciekawością oczekujemy na ich pojawienie się w księgarniach. A pani Dorocie życzymy owocnej i satysfakcjonującej pracy twórczej!

Tekst: Iwona Gajewska-Tranbowicz (Dyrektor MBP Borne Sulinowo)
Zdjęcia: Daniel Graszka – MBP Borne Sulinowo