Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie » Blog Archive » Poplenerowa wystawa wędrująca pt. „Configuracja” / wideo 4K

W dniu 6 marca 2018 roku w progi biblioteki zawitała poplenerowa wystawa wędrująca słuchaczy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku Województwa Zachodniopomorskiego. W gronie aktywnych uczestników pleneru znalazły się także mieszkanki Bornego Sulinowa, aktywnie uczestniczące w przedsięwzięciach borneńskiego uniwersytetu.

Wśród wielu miłych gości, na uroczysty wernisaż w sali Galeria przybył także Przewodniczący Rady Miasta – pan Dariusz Czerniawski oraz Burmistrz Bornego Sulinowa – pani Renata Pietkiewicz- Chmyłkowska. Uroczystość rozpoczęła serdecznym powitaniem wszystkich zebranych Dyrektor MBP, pani Iwona Gajewska-Tranbowicz. Pani Janina Kołodzińska (kurator pleneru) przedstawiła uczestników oraz przyświecający podczas tegorocznych zmagań temat. Podkreśliła trudność tematyczną tegorocznej edycji, która odbyła się pod hasłem „Configuracja”. Na swoją siedzibę w dniach 27.08-03.09.2017 roku seniorzy wybrali Ośrodek Wczasowy „Familijni” w Dziwnówku. Wynikiem pleneru jest właśnie ta interesująca wystawa, która była wcześniej prezentowana m.in. w Policach, Golczewie, Nowogardzie, Gryficach, Pyrzycach, a także będzie jeszcze w Koszalinie, Białogardzie i Szczecinie. Jak podkreśliła pani Janina Kołodzińska – rezultatem letnich warsztatów jest piękny kalendarz na 2018 rok oraz pocztówki z wizerunkami poszczególnych prac uczestników pleneru artystów – amatorów.

Sala Galeria w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bornem Sulinowie wypełniła się miłym gwarem uczestników pleneru i gości. Artyści – seniorzy pokazali swój świat, widziany swoimi oczami, swoje różnorodne tematy, za pomocą pędzla, farb i płótna. W miłej atmosferze gawędzono o kulisach „III Letniej Szkoły Seniora” i podziwiano efekty pracy w postaci wystawy. Przewodniczący Rady Miasta pogratulował wszystkim obecnym uczestniczkom aktywności i wręczył symboliczny kwiatek.

Prace słuchaczy z UTW Województwa Zachodniopomorskiego można oglądać do 3 kwietnia 2018 roku w sali Galeria MBP w Bornem Sulinowie codziennie w godzinach pracy instytucji.

Tekst: Iwona Gajewska-Tranbowicz (Dyrektor MBP Borne Sulinowo)
Zdjęcia i wideo: Daniel Graszka – MBP Borne Sulinowo

Kategoria: Aktualności, Wystawy