Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie » Blog Archive » Kiermasz świąteczny „Pierniczki Reni” / wideo 4K!

9 grudnia 2017 roku w godzinach 14.00-20.00 aula w BKO w Bornem Sulinowie była przesycona zapachami ciast, pierników, aromatem imbiru i cynamonu, kawy, ferią barw i dźwięków, radosnym gwarem i śpiewem. Wszystko w fantastycznej atmosferze Kiermaszu Świątecznego, którego organizatorami była Miejska Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury i Rekreacji z siedzibami w Bornem Sulinowie, w partnerstwie ze Stowarzyszeniem „Stacja Kultura”, Urzędem Miasta, Budynkiem Kulturalno-Oświatowym i Telewizją Gawex jako patronem medialnym.

Już w holu przy wejściu do auli prowadzono sprzedaż pierników od wielu tygodni pieczołowicie wypiekanych i zdobionych wg autorskiego przepisu ś.p. Reni Kasprzyk, która wprowadziła zwyczaj obdarowywania przyjaciół samodzielnie przygotowywanymi pierniczkami. Chcąc kultywować tę tradycję, a jednocześnie pozyskać fundusze na cele charytatywne, pierniczki Reni uczyniliśmy zasadniczym elementem tegorocznego kiermaszu.

Ponad 60 darczyńców przyczyniło się do zorganizowania loterii fantowej z atrakcyjnymi nagrodami oraz kawiarenki z domowym ciastem, kawą, „grzańcem” i herbatą.

W sali głównej swoje różnorodne produkty prezentowali wystawcy, można było wybierać między miodami, kosmetykami naturalnymi, ziołami i octami, ciastem, biżuterią ceramiczną, daniami kuchni polskiej czy ozdobami świątecznymi.

Najmłodsi pod opieką instruktorek uczestniczyli w warsztacie wyrobu ozdób choinkowych, którymi pięknie ozdobili choinkę, za co nagrodził ich upominkami sam Święty Mikołaj.

Przez cały czas scena także tętniła życiem. Występowali na niej wykonawcy indywidualni i zespoły, odbywały się pokazy grupy akrobatycznej i Taekwondo, tam przeprowadzano aukcje obrazów z Atelier Młodego Artysty i innych atrakcyjnych fantów, jak zestaw kosmetyków naturalnych czy zestawy personalizowanych, oryginalnych czekoladek, które dotarły na kiermasz prosto z Hong Kongu.

Sześć godzin upłynęło w cudownej atmosferze, podczas których nie brakło okazji do śmiechu i żartów, ale też do zadumy i refleksji. Potwierdza się: świąteczny czas ma to do siebie, że chętniej otwieramy się na innych, chcemy być wśród ludzi i ogrzewać się w bliskości ich serc…

Tekst: Iwona Gajewska-Tranbowicz (Dyrektor MBP Borne Sulinowo)
Zdjęcia i wideo: Daniel Graszka – MBP Borne Sulinowo