Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie » Blog Archive » I Turniej Gier Komputerowych i Konsolowych

1 grudnia 2017 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bornem Sulinowie odbył się I Turniej Gier Komputerowych i Konsolowych. W pierwszej edycji naszego konkursu dzieci miały możliwość zmierzyć się z legendarnymi tytułami – „Icy Tower” i „Super Mario Bros”! Na uczestników czekały bardzo słodkie nagrody.

„Icy Tower” to platformowa gra komputerowa, w której celem jest zdobycie oblodzonej wieży poprzez zdobywanie kolejnych stopni biegnących wewnątrz niej schodów. Celem gracza jest zdobycie jak największej liczby stopni (tzw. pięter) oraz punktów (przyznawanych za efektowne skoki wewnątrz wieży). Gra na wyższych piętrach ulega stopniowemu utrudnieniu.

Natomiast „Super Mario Bros” to również platformowa gra komputerowa, w której zadaniem jest eksploracja krainy Mushroom Kingdom, przetrwanie w obliczu ataku sił głównego antagonisty Bowsera oraz ocalenie księżniczki Toadstool. Gracz porusza się w kierunku prawej strony ekranu, aby dotrzeć do chorągiewki pojawiającej się na końcu każdego poziomu (zbierając monety i inne przedmioty).

Zasady gry były bardzo proste – każdy uczestnik miał po 5 minut na zdobycie jak największej ilości punktów (w obu tytułach). Co ciekawe, ilość żyć była nielimitowana. W przypadku pierwszej gry liczył się „najwyższy” wynik, natomiast w drugiej ten ostateczny, po przekroczeniu chorągiewki pierwszego poziomu. Wyniki prezentują się następująco:

I miejsce – Michał (IT: 2000, M: 32100)
II miejsce – Kuba (IT: 1880, M: 32050)
III miejsce – Patryk (IT: 1380, M: 29150)

IV miejsce – Oliwia
V miejsce – Nela
VI miejsce – Artur

Już teraz zapraszamy na drugą edycję Turnieju Gier Komputerowych i Konsolowych, tym razem ściśle związaną z grami tanecznymi („DanceStar” i „Just Dance”)! Szykuje się świetna zabawa ;)