Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie » Blog Archive » Teatr Edukacji i Profilaktyki „Maska”

Niedawno w Miejskiej Bibliotece Publicznej zagościł Teatr Edukacji i Profilaktyki „Maska”. Dzieci z przedszkola „Jedyneczka” oraz Szkoły Podstawowej w Bornem Sulinowie z radością obejrzały spektakle, których celem było dostrzeżenie lekcji i morału.

Pierwszy spektakl „Nie do wiary! W bibliotece kryją się czary” promował czytelnictwo wśród dzieci. „Każda mądra głowa zna magiczne słowa” przypomniało uczniom ze Szkoły Podstawowej, jak ważne jest używanie magicznych słów i znajomość zasad savoir vivre’u. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały przedstawienia i niejednokrotnie nagradzały aktorów gromkimi brawami.

Spotkania zostały zorganizowane w ramach projektu „Wierny przyjaciel” z programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2017 „Partnerstwo dla książki” realizowanego przez Instytut Książki w Krakowie ze wparciem Burmistrza Bornego Sulinowa i Stowarzyszenia „Stacja Kultura” w Bornem Sulinowie.